Širvintiškiams egzaminą teks laikyti Švenčionyse

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos pareigas Rasa Kralikevičienė: „2020 metais brandos egzaminus laikys 150 abiturientų.“

Lietuvos mokyklų abiturientai brandos egzaminus, kuriuos ruošiasi laikyti, tradiciškai rinkdavosi kalendorinių metų pradžioje. Šįmet jau antrą kartą apsisprendimai paankstinti. Nacionalinis egzaminų centras įsitikinęs, jog anksčiau pasirinkę egzaminus abiturientai ir ankstesnių laidų absolventai galės iš anksto tikslingai jiems ruoštis, o Savivaldybėms ir mokykloms liks daugiau laiko susiplanuoti ugdymo procesą. Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos pareigas Rasa Kralikevičienė patvirtino, jog visos trys rajono gimnazijos jau pateikė duomenis apie abiturientų pasirinktus egzaminus, ir sutiko atsakyti į klausimus.

 • Kiek Širvintų rajono mokyklose yra abiturientų, 2020-ųjų pavasarį laikysiančių brandos egzaminus. Kaip šis skaičius keitėsi, jeigu lyginsime su 2019 metais?
 • 2020 metais brandos egzaminus laikys 150 abiturientų, praeitais metais laikančiųjų buvo daugiau -172.
 • Kiek egzaminų privalo laikyti 2020 metų abiturientai?
 • Brandos atestatui gauti abiturientai turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar brandos darbą.
 • Kiek ir kokių dalykų egzaminus pasirinko abiturientai? Kas rikiuojasi populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje?
 • Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikys 77 abiturientai, mokyklinį – 73 abiturientai, anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikys 73 dvyliktokai. Anglų ir rusų kalbos valstybiniai brandos egzaminai jau ketvirti metai dalinami į dvi dalis: anglų kalbos kalbėjimo dalis vyks balandžio 15, 16 dienomis, o gegužės 9 dieną mokiniai laikys klausymo, skaitymo ir rašymo dalis. Daug abiturientų ateis ir į matematikos valstybinį brandos egzaminą – net 70, mažiau mokinių rinkosi istorijos valstybinį brandos egzaminą – 32. Kitus egzaminus pasirinko dar mažiau mokinių: geografiją laikys 26 kandidatai, biologiją – 23, chemiją – 3, fiziką – 7, informacines technologijas – 8, rusų kalbą –15 mokinių.
 • Galbūt yra žinoma, kur bus egzaminų centrai Širvintų rajone, kur laikyti egzaminų teks išvykti mūsų rajono abiturientams?
 • Valstybinių brandos egzaminų centras – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Joje abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos, matematikos, biologijos, geografijos valstybinius brandos egzaminus. Savivaldybės teritorijoje egzamino centras gali būti skiriamas tik tada, jei to dalyko egzaminą laiko ne mažiau nei 17 kandidatų. Fizikos, chemijos, informacinių technologijų ir rusų kalbos valstybinius brandos egzaminus pasirinko mažesnis skaičius mokinių, todėl juos teks laikyti kituose rajonuose: fizikos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus abiturientai laikys Ukmergėje, rusų kalbos – Švenčionyse, informacinių technologijų – Vilniuje. Egzaminų centrai bus patvirtinti iki gruodžio 16 dienos.
 • Kokių svarbių naujienų turite rajono abiturientams ir jų tėveliams? Kur ieškoti daugiau informacijos?
 • Jau įpratome, kad lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ir mokyklinis egzaminai vyks ne salėje, bet kabinetuose, kuriuose keturiolikai abiturientų turės būti du kompiuteriai ir suskaitmeninti privalomų programos autorių kūriniai. Prieš dvejus metus tai buvo naujovė, kuri nesukėlė problemų, todėl tikimės, kad ir 2020 metais egzaminai vyks sklandžiai. Visa informacija skelbiama Nacionalinės švietimo agentūros tinklalapyje www.nsa.smm.lt
 • Ko palinkėsite 2020-ųjų metų abiturientams?
 • Abiturientai jau dabar apsisprendę, kokius egzaminus laikys, jau turi tikslą, todėl linkiu kantriai jo siekti ir nepamiršti, kad artėjantys egzaminai – tik dar vienas įrodymas, jog Jūs daug ką mokate, daug galite, daug pasieksite.
 • Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Lauros Jakutytės nuotrauka

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+