Respublikinis piešinių konkursas „Kernavė – Mindaugo sostas“

Autoritetingos komisijos ir renginio dalyvių nuomonė buvo vieninga, pirmoji vieta skirta Gintarės Pakštytės piešiniui „Pilis“.

Autoritetingos komisijos ir renginio dalyvių nuomonė buvo vieninga, pirmoji vieta skirta Gintarės Pakštytės piešiniui „Pilis“.

Lapkričio mėnesį Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko VšĮ „Meno ratas“ organizuota respublikinio piešinių konkurso „Kernavė – Mindaugo sostas“ dalyvių darbų paroda. Neseniai į bibliotekos skaityklą rinkosi darbų autoriai, jų gerbėjai ir mokytojai. Meno mokyklos auklėtiniams, dalyvavusiems respublikiniame piešinių konkurse, buvo įteikti padėkos raštai. Daug šiltų žodžių konkurso laureatams išsakė dailės studijos „Meno ratas“ vadovė Aldona Ragelskienė. Renginyje dalyvavo mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė ir savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Elona Pečiukaitienė, kurios džiaugėsi moksleivių darbais ir dėkojo parodos organizatoriams už jų nuoširdų darbą. 

Renginio pradžioje skambėjo Širvintų meno mokyklos akordeonų dueto, mokytojos Jurgitos Voskanienės ir jos mokinės Gintarės Pakštytės, muzika, emociškai nuteikusi visus parodos dalyvius. Dailės studijos „Meno ratas“ vadovė Aldona Ragelskienė papasakojo apie konkurso idėją: „Labai norėjome pagarsinti padavimais apipintą senąją Kernavę, todėl ir paskelbėme respublikinį moksleivių piešinių konkursą, kurio darbų paroda pirmiausia buvo atidaryta per Kernavės muziejaus organizuojamas etnokultūros dienas, Kernavės medinėje koplytėlėje. Šiandien čia vykstanti mūsų paroda pristato dvejų metų šio piešinių konkurso laureatų ir prizininkų darbus. Lyg ir padedame dvejų metų darbo paskutinį tašką…“

Konkurse dalyvavo apie 150 jaunųjų dailininkų iš 20 respublikos mokyklų, tame tarpe ir Širvintų meno mokyklos ir rajono mokyklų atstovai.

Respublikiniame piešinių konkurse taip pat pirmąsias vietas užėmė Mantauto Biloto (mokytoja Aldona Ragelskienė) darbai.

Respublikiniame piešinių konkurse taip pat pirmąsias vietas užėmė Mantauto Biloto (mokytoja Aldona Ragelskienė) darbai.

Respublikiniame piešinių konkurse taip pat pirmąsias vietas užėmė Aurelijos Paukštytės (mokytoja Aldona Ragelskienė) darbai.

Respublikiniame piešinių konkurse taip pat pirmąsias vietas užėmė Aurelijos Paukštytės (mokytoja Aldona Ragelskienė) darbai.

Visų respublikiniame konkurse dalyvavusių mokinių darbus vertino autoritetinga komisija: „Dailės mokytoja ekspertė Stasė Rulevičienė, dailės mokytoja metodininkė Jolita Jurkevičiūtė, Gelvonų gimnazijos mokytoja metodininkė Birutė Juzėnienė ir dailės mokytoja ekspertė Aldona Ragelskienė.

Padėkos už darbus buvo įteiktos dailės studijos „Meno ratas“ konkurso laureatams, meno mokyklos mokiniams: Danieliui Tamašauskui, Simonai Karaliūtei, Laurynui Savickui, dailės studijos „Meno ratas“ mokinei Martynai Lukošenkaitei ir Tajai Cikaliuk (Musninkų gimnazija). Konkurse trečiąją vietą laimėjo Meno mokyklos auklėtinė Emilija Vasilionkaitė, antrąją – Laura Pažusytė. Pirmąsias vietas užėmė Meno mokyklos mokiniai Mantautas Bilotas, Aurelija Paukštytė, Gintarė Pakštytė.

Mokytoja Aldona Ragelskienė ir jos jaunieji dailininkai.

Mokytoja Aldona Ragelskienė ir jos jaunieji dailininkai.

Visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos knygelės, kurias savo mokinių darbais iliustravo Aldona Ragelskienė ir Stasė Rulevičienė, dalyvavaudamos dailės projekte „Vieversys“ ir bendradarbiaudamos su spaustuve „Žvaigždutė“. Projekto vadovė padėkas už paramą įteikė Lidai ir Augenijui Baravykams (UAB „Baltoji savingė“), valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato ryšių su visuomene ir švietimo programų skyriaus vedėjui Jonui Vitkūnui, Meno mokyklos direktorei Daivai Vinciūnienei, skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėjai Almutei Kanapienienei.

Parodos pristatymo pabaigoje visi renginio dalyviai turėjo slaptu balsavimu išrinkti patį pačiausią darbą. Daugiausia balsų surinko Gintarės Pakštytės „Pilis“.

Remigijus Bonikatas

     
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

5. Turkiškas vardas

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

„Motfestas“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Įsimylėti…

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Susikurto gražaus gyvenimo kaime į didmiestį tikrai nekeistų…

„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas

Širvintų atvira jaunimo erdvė dūzgia

Turkiškas sapnas

Malonūs Musninkų dienos centro „Aitvarai“ vasaros prisiminimai.

Kultūrinis šokas. Arba kodėl geriau (ne)likti namuose

Sveikiname naująją šeimą

Žvagulių atžalos vestuvėms gėlės išaugo ir pražydo Musninkėliuose

„Mane žavi skirtingų kultūrų kontrastas…“

„Geriau keli eurai kišenėje, bet ramybė širdyje ir sieloje…“

Svečiavosi ukrainiečiai

Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas

Mokymai Vokietijoje