Paskelbtos metų ekonomikos ir verslumo mokytojos: dirba regionuose ir ugdo per praktiką

Rita Česonienė

Kasmetiniuose „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose apdovanoti Metų ekonomikos ir verslumo mokytojai 2021. Nors įprasta Metų ekonomikos ir verslumo mokytoju paskelbti vieną pedagogą, šiemet apdovanojimas skirtas dviems mokytojoms. Laureatėmis tapo Rita Česonienė iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir Rūta Strumilienė iš Jonavos J.Ralio gimnazijos. Abi moterys ekonomiką ir verslumą dėsto jau daugiau nei 20 metų, o jų mokinių dėmesį kiekvieną pamoką prikausto inovatyvūs praktinio ugdymo metodai.

Metų mokytoja Rita Česonienė sako, kad ekonomikos ir verslumo ugdymas jai itin svarbus: „Ekonomikos mokymas yra mano pašaukimas – ir misija, ir uždavinys, ir tikslas“. Mokytoja jau daugiau nei 20 metų savo pamokose ugdo finansiškai ir ekonomiškai raštingus žmones.

„Kiekvienam išsilavinusiam žmogui suprasti pagrindines finansines ir ekonomines sąvokas yra tikrai svarbu“, sako laureatė.

R.Česonienė pasakoja, kad kiekvieną ekonominį rodiklį ar verslumo aspektą stengiasi mokiniams perteikti kuo įdomiau. „Kiekvieną sąvoką stengiuosi susieti su dabarties aktualijomis, kad vaikams, pabaigusiems kursą, nebūtų nauja, kas yra infliacija, nedarbas arba bendrasis vidaus produktas“. Kaip ir R.Strumilienė, R.Česonienė savo mokiniams nori suteikti kuo daugiau praktinių įgūdžių, įtraukdama mokinius į praktinius užsiėmimus, verslo modeliavimą.

Mokytoja sako, kad savo darbe labiausiai vertina savo mokinius. „Didžiausia vertybė – mano mokiniai. Jie ir draugiški, ir nuoširdūs, su jais gali padiskutuoti ne tik apie ekonominius rodiklius, bet ir apie kitus svarbius gyvenimiškus klausimus“, džiaugiasi R.Česonienė.

Kotryna Kanclerytė
„Lietuvos Junior Achievement“

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top