Kviečia pažinti Ukmergės senamiestį teatralizuotoje ekskursijoje

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras rengia teatralizuotas ekskursijas po Ukmergės senamiestį ir kviečia miesto svečius susipažinti su architektūros paveldu ne vien keliaujant turistiniuose žemėlapiuose siūlomais maršrutais, bet ir pasineriant į miestelėnų gyvenimą tarpukariu.

Ukmergė – vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, turinčių senamiestį, kuris yra pripažintas paveldo zona. Jame gausybė architektūros objektų, į kuriuos teatralai kviečia pažvelgti per tarpukario žmonių istorijas, jų pokalbių fragmentus.

Ši teatralizuota patirtis parengta naudojantis knyga „Ukmergė 1918-1940 metų Lietuvos Respublikos spaudoje“ ir muziejininkų surinktais dokumentais.

Renginio metu skirtingose Ukmergės senamiesčio erdvėse tarsi atgyja senieji daugiataučio miesto gyventojai: atsakingas pareigas užimantys asmenys, inteligentai, prekeiviai ir paprasti miestelėnai. Dalis personažų – išties tarpukariu Ukmergėje gyvenę žmonės. Vienų vardai ir istorijos paimti iš knygos, kiti – išgalvoti. Jie šnekučiuojasi apie aktualijas, dalijasi naujienomis bei nuogirdomis, ginčijasi ir myli…

Į ekskursijos personažų lūpas įdėti autentiški to laikotarpio tekstai, knygoje surinkti iš pranešimų tarpukario spaudoje – tai unikali teatralizuota ekskursija, neturinti analogų kituose miestuose.

Scenarijaus autorė ir režisierė – Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė.

Teatralizuota ekskursija Ukmergėje rodoma rugsėjo mėnesį. Daugiau informacijos apie renginius skelbia Ukmergės kultūros centras.

Ukmergės KCMT inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top