Įvyko penktasis iš Pažūsių kaimo kilusios Pažusių giminės susitikimas

Pažusių giminės ainiai.

Pažusių giminės ainiai.

Iš Pažūsių kaimo (Zibalų seniūnija) kilę Pažusių giminės žmonės išsiskiria iš kitų: jie ne tik draugiškai gyvena, dirba, bėdai ištikus ar džiaugsmui aplankius, susibėga draugėn, bet ir kas penkerius metus rengia giminės susitikimus. Rugpjūčio 4 dieną Onos Vaskelaitės-Pažusienės (kilusios iš Sudokių kaimo) ir Zigmo Pažusio, gyvenusių Pažūsių kaime, gausus ainių būrys susirinko į Pažusių giminės susitikimą. Penktasis (jau tradiciniu tapęs) giminės susiėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Kiauklių bažnyčioje, kur buvo meldžiamasi už senolius ir mirusius jų vaikus. Po pamaldų buvo lankomi Kiauklių kapinėse palaidotų Pažusių kapai. 

Verta paminėti, kad pirmieji trys giminės susitikimai vyko Kiaukliuose, ketvirtasis – Rubikonyse, o penktasis – kaimo turizmo sodyboje Beivydžių kaime. Penktasis susitikimas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, todėl į susitikimą atvyko aštuonių Pažusių vaikų – Jono, Mykolo, Zosės, Veronikos, Elenos, dvynių Antano ir Stasio, Virginijos – vaikai, anūkai, proanūkiai ir netgi proproanūkiai. Iš viso – 100 žmonių iš keturių Pažusių giminės kartų, netgi dvi 2018 metais gimusios proproanūkės.

Gyvenimas susiklostė taip, kad toli nuo gimtų namų nereikėjo nutolti nei vienam iš Pažusių vaikų. Senoliai Ona ir Zigmas Pažusiai pasižymėjo rūpestingumu, rimtu ir atsakingu požiūriu į darbą, šeimą, tėviškas ir motiniškas pareigas. Tą patį jie skiepijo ir savo vaikams. Pažusių ainiai į susitikimą atvyko iš Širvintų, Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Rokiškio, Pasvalio. Visi surado savo vietą Lietuvoje, tik dvi anūkų šeimos įsikūrusios užsienyje.

Naujų Pažusių giminės narių inauguracija.

Naujų Pažusių giminės narių inauguracija.

Veronikos Pažusytės-Masiukienės šeimos prisistatymas.

Veronikos Pažusytės-Masiukienės šeimos prisistatymas.

Prisistato Zosės Pažusytės-Usavičienės šeima.

Prisistato Zosės Pažusytės-Usavičienės šeima.

Šeimų eisena.

Šeimų eisena.

100 žvakučių Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

100 žvakučių Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

Kiekviena giminės šaka turi savo spalvą, todėl kaip išskirtinis atributas, vienijantis šeimos narius, buvo tam tikros spalvos rūbas ir dar akcentas (juostelė, kepurė). Taip pat į susitikimą kiekviena šeima-šaka atsivežė savo šeimos vėliavą, kurioje buvo šeimai skirtos spalvos akcentas.

Susitikimui parinkta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui artima tema – Pažusių šeimos šimtmečio olimpiada. Tema padiktavo veiklos kryptis, viskas buvo orientuota į prisistatymą bei sportinius užsiėmimus, netgi vyko iškilminga eisena. Apėjus garbės ratą, pademonstravus vėliavas, buvo atidaryta šventė.

Kiekviena giminės šaka (Onos ir Zigmo Pažusių vaikų šeimos) parodė skirtingus ir originalius prisistatymus: vieni vaidino, kiti dainavo, treti eiliuotai ar pasakodami pristatė esamus ir naujus narius, vėliavas ir šeimos šūkius. Po prisistatymų vyko naujų giminės narių, įsiliejusių į giminę per paskutiniuosius penkerius metus, inauguracija. Iškilmingą priesaiką – gerbti ir nepamiršti Pažusių giminės – priėmė vyriausiasis giminės narys. Buvo inauguruoti du suaugę asmenys ir devyni vaikai. Visi gavo inauguracijos liudijimus bei momentines fotonuotraukas atsiminimui.

Susirinkę giminaičiai dalijosi vaikystės ir jaunystės prisiminimais, skanavo įvairius patiekalus, jaunimas laiką leido tinklinio ir krepšinio aikštelėse. Vyko įvairios sportinės estafetės bei linksmosios rungtys. Nebuvo pamiršti mažieji: jiems buvo primąstyta įvairių žaidimų ir užsiėmimų, vaikai gamino aitvarus, išbandė rankos miklumą ir stiprumą. Didžiulio susidomėjimo sulaukė alpinizmo rungtis, kuomet daugelis pirmą kartą išbandė alpinizmo įrangą, pasiekė medžių viršūnę ir persikėlė iš vieno medžio į kitą. Pasak vienos iš susitikimo organizatorių Dalios Janulienės, nė vienas neliko nepastebėtas: varžybų dalyviai, laimėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanomis, iš kurių smagiausia buvo „Pažusių šeimos krašto arbatžolių rinkinys“.

Susitikimo dalyvius džiugino bendravimo galimybė, geras oras, graži ir erdvi aplinka, gaivus tvenkinio vanduo. Smagu, kad žmonės, nugyvenę penkis, šešis ar dar daugiau dešimtmečių, supranta, kad didžiausia gyvenimo vertybė – draugiška giminė, brolių ir seserų vaikai, dėdės, tetos, klegantis anūkų, proanūkių ir netgi proproanūkių pulkelis.

Tomas Sarakiškis
Dalios Janulienės nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+