Interaktyvioje pamokoje patraukliai pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo komanda: (iš kairės į dešinę) projektinės veiklos vadovė Modesta Kuzmenkaitė, altininkas Martynas Vytas, aktorė ir režisierė Livija Krivickaitė.

Prieš daugiau nei du dešimtmečius įsteigtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas vykdo įvairius projektus kultūros, meno, švietimo ir diplomatijos srityse. Talentingo menininko vardą ir jo palikimą garsinantys renginiai organizuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. M. K. Čiurlionio fondas iškiliojo menininko kūrybą pristato jaunam žmogui įdomiais bei patraukliais pavidalais, pristatymai pasižymi šiuolaikiškumo ir kultūrinio paveldo derme.

Rugsėjo 30-ąją Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje viešėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo komanda: direktorius Viktoras Paukštelis, projektinės veiklos vadovė Modesta Kuzmenkaitė, aktorė ir režisierė Livija Krivickaitė, altininkas Martynas Vytas. Progimnazijos mokiniams buvo surengta interaktyvi teatralizuota pamoka „Čiurlionis – sielos brolis“. Aktorė Livija Krivickaitė supažindino atžalyniečius su dailininko, kompozitoriaus, visuomenininko M. K. Čiurlionio biografija, aptarė asmenybės bruožus, pristatė tapybos darbų reprodukcijas, jas pakomentavo, papasakojo vaizdingų istorijų iš garsaus menininko gyvenimo. Aktorės pasakojimus bei improvizacijas keitė muzikiniai intarpai. Martynas Vytas supažindino su styginiu instrumentu altu, skambėjo muzikanto atliekamos lyrinės ir virtuozinės pjesės.

Pasibaigus edukaciniam renginiui, mokiniai galėjo apžiūrėti M. K. Čiurlionio ir kitų dailininkų paveikslų parodą bei pateikti klausimų pamokos vedėjai Livijai Krivickaitei. Interaktyvioje pamokoje šiuolaikiškai pristatytas M. K. Čiurlionio dėmesys Lietuvos kultūrai, tėvynės gamtai ir tautinei savimonei atžalyniečiams patiko.

Pasidomėjus, kodėl Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas pasirinko Širvintas, projektinės veiklos vadovė Modesta Kuzmenkaitė pažymėjo, jog fondo kūrybinė grupė keliauja per visą Lietuvą, o netoli Vilniaus esantis Širvintų miestas jau senokai buvo planuotas aplankyti. Pasak M. Kuzmenkaitės, M. K. Čiurlionio fondo sprendimas yra meną vežti, nešti, skraidinti jaunam žmogui, o ne laukti, kada žmogus ateis ir paklaus, ką turite man papasakoti.

Fondo komanda keliauja į tolimiausius Lietuvos kampelius, mokyklas kviečia atverti duris naujoviškam ugdymui, skatina pažinti garsų menininką ir jo kūrybą interaktyvių pamokų keliu. Tokia M. K. Čiurlionio labdaros ir paramos fondo edukacinė idėja yra labai patraukli. Projektinės veiklos vadovės M. Kuzmenkaitės teigimu, fondas pagerbia visuomenei pažįstamas ir mažiau žinomas asmenybes už daromus gerus ir reikalingus darbus, šįmet fondo iniciatyva bus apdovanoti garsūs matematikai ir informatikai.

Interaktyvią teatralizuotą pamoką „Čiurlionis – sielos brolis“ Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniams vedė aktorė Livija Krivickaitė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top