Integruotas ugdymas skatina domėjimąsi tiksliaisiais mokslais

Po VU MIF dėstytojo Lino Aidoko paskaitos.

Kovo 4 d. Širvintų „Atžalyno” progimnazijoje vyko integruoto ugdymo(si) diena „Matematika ir informatika kitaip“. Tuo siekta pritaikyti matematikos ir informatikos pamokose įgytas žinias ir gebėjimus visų dalykų pamokose, sudominti mokinius matematika ir informatika, atskleisti jos įdomybes ir parodyti mokiniams, kad matematika ir informatika – tai ne vien skaičiai ir formulės.

Įvairių mokomųjų dalykų mokytojai vedė po tris integruotas pamokas. Integruotas veiklas koordinavo matematikos ir informatikos mokytojai Lina Jakštienė, Vaiva Kavaliauskaitė, Danguolė Balandytė ir Edvardas Gatelis.

Matematikės Linos Jakštienės pakviestas, pedagogams talkino Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas Linas Aidokas. Jis aktų salėje mokinių grupėms įtaigiai pademonstravo, kad matematikos žinios reikalingos ir gali būti taikomos netgi kasdieniniams darbams atlikti, apie kuriuos paprastai pernelyg daug ir nepagalvojame. Mokiniai pamatė vaizdo įrašą apie robotą-krepšininką, kuris mėto kamuolį taikliau nei bet kuris „Žalgirio“ komandos žaidėjas, robotas „Ąžuolas“ šoko, darė mankštą, spėjo metus. Norinčių sužinoti savo metus išsirikiavo ne tik mokinių, bet ir mokytojų eilutė. Svečias iš VU patikino, jog, mokantis robotikos, galima greitai pastebėti, kad tai yra tarpdisciplininė sritis, apimanti labai daug mokslo šakų. Už įdomią paskaitą lektoriui padėkojo ir prisiminimui dovaną įteikė mokyklos direktorė Jūratė Stankevičienė.

Po keturių pamokų sporto salėje suorganizuota Kaziuko mugė.

Romas Zibalas
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokytojas, Savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top