Idėja kilo renkant Liukonių seniūnaitį

Birželio 25 dienos popietę Liukonyse šurmuliavo būrys ne tik vietinių, bet ir čia gimusių bei užaugusių, tačiau gyvenimą kitur susikūrusių gyventojų.

Iš tiesų graži Liukonių krašto istorija: pats miestelis minimas nuo 1534 m. ir turi unikalias vietas, kuriomis galime didžiuotis. Tai 11 m aukščio kryžius su Nukryžiuotuoju, o šalia jo – du akmenys. Pasak padavimų, tai akmenimis virtę žmonės, Liukonių dvaro liokajai Jonas su Povilu. Netoli šių akmenų yra granito akmuo su smailiadugniu dubeniu, žmonės jį vadina Marijos akmeniu ir pasakoja, kad dubenyje susirinkęs vanduo turėjęs stebuklingų galių – kas juo nusiprausdavęs, tas pagydavęs.

Kryžiaus pastatymo istoriją mums papasakojo 95 metų jubiliejų šiemet šventusi Veronika Jurkevičienė.

Liukonys gali didžiuotis ir Liukonių dvaru. Šio dvaro istoriją mums papasakojo architektė, mūsų kraštietė Onutė Buklienė.

Šventėje klausėmės Tado Imbraso dainų, vaišinomės Živilės Čiūtienės gamintu troškiniu, vaikučius linksmino animatorė Eglutė.

Seniūnijos vardu norime padėkoti šventės organizatoriams. Dar seniūnaičių rinkimų metu kilusi idėja suorganizuoti šventę tapo realybe. Tad dėkojame seniūnaitei Zofijai Drėgvienei, Raimondai Čiūtienei, Albertui Ragauskui bei seniūnijos specialistei Palmirai Chadkevičiūtei.

Gelvonų seniūnijos informacija

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top