Į Širvintas atkeliavo „Rudens kraitė“

Gera Širvintose gyventi

Gera Širvintose gyventi

Ruduo – tai toks metas, kai keičiasi ir pamažu aprimsta gamta. Rudenį džiaugiamės geltonuojančiais ir raudonuojančiais medžių lapais, vėsa ir lietumi… Pagaliau ir ūkininkai užbaigę paskutinius darbus, gali atsipūsti, pasidžiaugti gausiu derliumi ir, žinoma, savo džiaugsmu pasidalyti su kitais. Rugsėjo 30 dieną Širvintose karaliavo rudens šventė „Derliaus kraitė“.

Pasak šventės vedėjo Dariaus Čepulio, šiandien galime drauge džiaugtis ir didžiuotis mūsų krašto darbščiais žmonėmis, kurie padarė viską, jog ant kiekvieno stalo netrūktų lietuviškos duonos, pyrago, lašinių, gardaus sūrio, saldaus medaus ir kitokių gėrybių.

Visus susirinkusius pasveikino Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė: „Nors šis ruduo žemdirbiams buvo negailestingas, tačiau šio krašto žmonės nenusimena ir dalijasi tuo, ką turi. Ir šiais metais Širvintų rajono „Derliaus kraitę“ papildė darbštūs rajono ūkininkai: privežė mums dovanų, kuriomis galėsime džiaugtis visą dieną. Visus nuoširdžiai kviečiu apsilankyti seniūnijų kiemeliuose. Pamatysite, kokie mūsų krašto žmonės išradingi… Ačiū visiems už darbštumą, ačiū už tai, kad po visų darbų nuostabiomis rudeninėmis spalvomis puošiate mūsų miestą.“

„Derliaus kraitė“ yra mūsų visų šventė, kurią mums dovanoja rajono seniūnijos, kiekvienais metais stebindamos išradingumu, džiugindamos kūrybingumu ir dosnumu. Grojant linksmai liaudiškai muzikai, Vilniaus gatve scenos link neskubėdamas atkeliavo šventės simbolis – šimtakojis. Skubėti buvo nevalia – ne taip paprasta buvo suderinti visas šimtą kojų… Priekyje šimtakojo gražios lietuvaitės nešė visos rajono seniūnijos darbštumo ir atsakomybės rezultatą – kartu su meile iškeptą pyragą, kurį įteikė rajono merei Živilei Pinskuvienei.

Rajone yra aštuonios seniūnijos, ir kiekviena iš jų sukūrė savitą ir unikalų kiemą, atspindintį tautinį paveldą ir vietos tradicijas. Seniūnijų kiemeliai jau iš toli švietė skirtingomis spalvomis, skleidė aromatus, kiekvienas norintis galėjo paragauti skirtingo skonio, ypatingų valgių.

Gelvonų seniūnijos kiemelyje veikė senoviška aptieka „Putinas“. Galima buvo sužinoti paslaptingus sveikatos ir grožio, meilės ir laimės receptus, pagamintus iš putino uogų, įsigyti vaistų, kurie pagaminti iš gamtos gėrybių, paragauti arbatos „nuo visų ligų“ ir pasilinksminti kartu su Gelvonų filialo folkloro ansambliu „Savingė“.

Kernavės žemė, dvelkianti senove, šventėje didžiavosi savo išaugintomis vynuogėmis. Kiemelis stebino daugybe kulinarinių staigmenų! Tiesiog – vynuogių puota! O kokia puota be skanaus vynuogių vyno, laikomo neįprastame inde – didžiuliame moliūge… Užsukus į kernaviškių kiemelį galima buvo pasilinksminti kartu su folkloro ansambliu „Medgrinda“ bei vaikų ir jaunimo kaimo kapela „Kerniukai“.

Musninkiečiai visus svečius kvietė į Musninkų obuolynę, kur galima buvo ragauti daugybę gardumynų: obuolių sūrį, ypatingą obuolių gėrimą, pyragus, keptus obuolius, dalyvauti rungtyse be pralaimėjimų! Fotografuotis su Mis Obuoliene! Džiaugtis Musninkų filialo liaudiškos muzikos kapelos skambia daina.

Jauniūnų seniūnijos kiemelis „Serbentėlė“ visus svečius ir šventės dalyvius džiugino Šiaulių filialo mišraus ansamblio „Ringė“ paslaptingo svečio „iš Lietuvos estrados“ dainomis. Reklaminiame stende galima buvo susipažinti su juodųjų ir raudonųjų serbentų nauda žmogaus organizmui, šventės svečiai buvo vaišinami Serbentos arbatėle, įvairiais pyragais ir tortais, skaniais sūriais su serbentų uogiene ir kitais saldėsiais!

Čiobiškio seniūnijos kiemelio arbatinėje „Šermukšnėlė“ svečius linksmino dailios šokėjėlės, kaip šermukšnėlės. Ant stalo rikiavosi šermukšnių uogienės stiklainiai, pilnos lėkštės pyragų ir didžiulis sūris, matyt, šermukšnio uogomis pagardintas. Svečių laukė ne tik karšta vitamininga arbatėlė, tačiau ir skani šermukšnio uogų užpiltinė…

„Širvintų sodyba“ kvietė valgyti blynų su vyšnių uogiene, paragauti vyšnių pyrago, sūrio su vyšnėmis ir linksmintis kartu su Avižonių krašto kapela ir Družų filialo moterų vokaliniu ansambliu „Svaja“. Ant vaišių stalo kamputyje stovėjo samanomis aplipdytas nemažas butelis su neaiškiu skysčiu jame, o darbščios šeimininkės, pasipuošusios gražiomis vienodomis „vyšninėmis“ prijuostėmis, čia pat ant krosnies keptuvėje kepė paskrudintus blynus, į kuriuos vien pasižiūrėjus seilė nutįsdavo.

Zibalų seniūnijos kiemelis kvepėjo avietėmis. Svečiai vaišinosi žolininkės arbata, blynais su aviečių uogiene, skanavo sultingas grynas aviečių uogas kitus avietinius skanumynus. Visus linksmino ir šokdino Anciūnų filialo kapela!

Užsukus į „Alionių spanguolynę“ galima buvo paragauti sveikuoliškų patiekalų su spanguolėmis, išgerti spanguolių eleksyro, paskanauti šeimininkių šviežiai keptais blynais su spanguolėmis. Alionių seniūnija džiaugiasi, kad moka ne tik dirbti ir pasidžiaugti nuimtu gražiu derliumi, bet moka švęsti ir dalytis su kitais žmonėmis savo rankomis užaugintomis gėrybėmis.

Širvintų rajono savivaldybės administracija apdovanojo kiemelių šeimininkus, rudens gėrybių skulptūrų kūrėjus – jiems buvo įteiktos merės Živilės Pinskuvienės padėkos ir derliaus kraitės dovanos.

Šventės vedėjas maloniai pakvietė visus rajono svečius ir gyventojus aktyviai dalyvauti šventėje, lankytis kiemeliuose, tautodailininkų, amatininkų ir prekybininkų mugėje, rudeninėje lauko kavinėje, rudens gėrybių skulptūrų parke, atrakcionų ir gyvūnėlių aikštelėje, aplankyti medžiotojus.

Galima buvo dalyvauti loterijoje ir laimėti puikių ir gardžių prizų, iš kurių pagrindiniai buvo net trys: kepta višta, kepta antis ir net keptas 5 kilogramų kalakutas – tokio užtektų tikrai ne vienai šeimynai. Širvintų vaikų žaidimų kambarys „Pipiras“ šventė vienerių metų gimtadienį. Ta proga, visą kitą savaitę apsilankymas jame kainuos tik 1 eurą, be to, „Pipiras“ savo šventės proga pradžiugino dar daugiau savo draugų: dovanojo 10 kvietimų pažaisti vaikų žaidimų kambaryje, kvietimus galima buvo laimėti loterijoje. Vaikų žaidimų kambarį „Pipiras“ su pirmuoju gimtadieniu gražiai pasveikino pernai jam pavadinimą sugalvojęs Nojus Kralikevičius.

Jau tapo tradicija kiekvieną rudenį rinkti gražiausias rajono sodybas, geriausiai tvarkomas daugiabučių, įmonių, įstaigų, organizacijų teritorijas. Širvintų rajono apžiūros-konkurso 2017 metų geriausiai tvarkomų kaimų ir miesto sodybų, daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų ir organizacijų teritorijų apdovanojimus įteikė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Apdovanojimus gavo:

Alionių seniūnijoje: Julija Dragūnienė, Janina ir Rimantas Žukai ir Alionių seniūnijos administracija;
Čiobiškio seniūnijoje: Erika ir Remigijus Svirskai, Nijolė ir Antanas Gurskai, Mindaugas Brazdžius ir UAB „AGVIKA“;
Gelvonų seniūnijoje: Rita ir Povilas Karteniai, Ona ir Stanislovas Valančiai, Edita ir Antanas Rutkauskai;
Jauniūnų seniūnijoje: Gražina ir Henrikas Mackevičiai, Danutė ir Stanislavas Jaglinskai, Inga Latvytė ir Piotras Grediuško;
Kernavės seniūnijoje: Gražina ir Gintaras Puodžiūnai, Daiva ir Rimvydas Šėriai, Virginija ir Rimas Kazlauskai ir Kernavės seniūnijos administracija;
Musninkų seniūnijoje: Aušra Buožienė, Valė ir Rimantas Paciūnai, Audronė ir Henrikas Janušauskai ir Musninkų kaimo bendruomenės namai;
Širvintų seniūnijoje: Viktorija ir Ivanas Šuškai, Irena ir Henrikas Bagdanavičiai, Vidmantė ir Juozas Salickai ir Paširvinčio laidojimo namai;
Zibalų seniūnijoje: Vytautas Stundys, Neringa ir Virginijus Gudeikai, Veronika Volovikienė ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Kiauklių filialas;
Širvintų mieste: Vanda ir Vytautas Lesčiai, Janina ir Alvydas Utkai, Vilma ir Darius Valkauskai ir kooperatinė bendrovė „Grybai LT“.

Nuo 2001 metų rajone organizuojamas konkursas „Metų ūkis“. Konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti ir diegti naujoves. Konkurso „Metų ūkis 2017“ vertinimo komisija nutarė: trečiąją vietą skirti Arturui Mučiniui, antrąją – Kasiai Jankun, o pirmoji vieta atiteko Bronislavui Liubomirui Vošteriui. Nugalėtojai buvo kviečiami prisėsti ant jiems skirto prizo (tautodailininko Kęstučio Norušio padirbinto medinio suolo ant ratų su užrašu „Metų ūkis 2017), kuris po šventės bus pristatomas tiesiai į kiemą ar teritoriją. Pagerbti buvo ir visi ūkininkai, sutikę dalyvavę šiame konkurse: Kęstutis Dikčius, Romas Janukaitis, Agnė Vyšniauskaitė, Saulius Avlasevičius ir Ramūnas Kisielius.

Pabaigoje šventės vedėjas paskelbė loterijos rezultatus – net 100 laimingųjų. Tris pagrindinius rudeninės loterijos prizus įsteigė rajono merė Živilė Pinskuvienė, 15 prizų – padovanojo konkurso „Metų ūkis 2017 “ I vietos laimėtojas Bronislavas Liubomiras Vošteris, 10 prizų – Vaikų žaidimų kambarys „Pipiras“. Daug gardžių ir kvapnių prizų padovanojo kiti rajono ūkininkai.

Širvintiškiams ir jų svečiams grojo grupė „Vairas“. Grupėje puikūs muzikantai: Rolandas Janušas – klavišiniai instrumentai, vokalas, Darius Vaitoška – bosinė gitara, vokalas, Virgilijus Butkevičius – gitara, vokalas, Vytautas Mundinas – mušamieji instrumentai ir Audrius Jonaitis – saksofanas.

Taip pat koncertavo Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“, kuriam yra ploję Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Gruzijos, Moldovos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Uzbekijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos, Turkijos, JAV žiūrovai. Ansamblio meno vadovas – Bronislovas Glovickis, šokių grupės vadovė – Donata Šimkūnaitė. Širvintiškiai taip pat turėjo progą pasiklausyti galingųjų žemaitijos balsų – „Du Donatus“.

Pasak šventės vedėjo, smagu susieiti, pabūti drauge, pasiklausyti muzikos garsų, skambių dainų, kurti gėrį ir grožį, dovanoti jį kitiems. Iš tikro tą paskutinę rugsėjo popietę visiems buvo linksma ir malonu, ir tą mažą šilumos dalelę, kurią gavome šiame pasibuvime, parsinešę į namus dar ilgai galėsime džiaugtis ilgais, tamsiais rudens vakarais…

Remigijus Bonikatas

Šventės rėmėjai: UAB „Ecoservice“, UAB „Kamion“, UAB „Askovita“, UAB „Linkuvos alus“, UAB „Ustukių alus“, UAB „Joalda“, UAB „Kazliškės“, UAB „Trys valetai“, AB „Anykščių melioracija“, Dariaus Kriščiūno Individualioji įmonė, Leono Paciūno Individualioji įmonė, Valės Čatrauskienės Individualioji įmonė, „Saldvos prieskoniai“, Grybai.lt, UAB „Baltic champs“. Ūkininkai: Antanas Ruseckas, Rima ir Danielius Galiniai, Žiuko įmonė, Vytautas Inčiūra, Mykolas Bildžiukas, Ričardas Putrimas, Lionė Kamilevičienė, Bronislavas Liubomiras Vošteris, Rimantas Darvydas, Arturas Mučinis, Vidmantas Vyšniauskas, Edvinas Janauskas, Danguolė Savickienė, Palmira Kvietkauskienė, Robertas Šimanskas, Česlovas Puzinas, Onutė Jablonskytė, Asta ir Arūnas Drėgvos. Šventės fotografai – Žydrūnas Vyšniauskas, Denisas Kizinas, Arnoldas Mikulevičius, Linas Šalkauskas. Informacinis rėmėjas laikraštis – „Širvintų kraštas“.

Naujausi komentarai
 • Rasa    2017-10-11 19:08         

  Labai patinka si sirdis, tikrai cia gera gyventi

 • tyta    2017-10-09 20:55         

  Daug graziu apdovanojimų, o tai skatina zmomes stengtis, tai yra smagu.

 • stefa    2017-10-06 15:43         

  “teisingas” laikrastis nieko nerasė apie šią gražią šventę, tai galima tada sakyti, kad buvo labai gerai. Tiesiog gerus dalykus nutylėjo.

 • laima    2017-10-06 13:01         

  Tikrai daug darbo ideta.

 • Anonimas    2017-10-06 12:19         

  Sauni svente, aciu rengejams.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jūs simpatizuojate:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.