Gelvonų gimnazistai ruošiasi kalbėti Briuselyje

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Gelvonų gimnazijoje viešėjo Europos komisijos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) narys Gintaras Morkis. Gintaras Morkis yra EESRK narys nuo 2004 metų ir aktyviai dalyvauja Darbdavių grupės veikloje, taip pat yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas. 

Susitikime su vyresniųjų klasių mokiniais svečias trumpai apžvelgė Europos Sąjungos kūrimosi istoriją, pagrindinius jos plėtros etapus, priminė mokiniams pagrindinius ES principus, supažindino su Europos institucijomis ir jų veikla bei pristatė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą, jo vaidmenį, struktūrą ir veiklą.

Pristatydamas renginį „Tavo Europa, tavo balsas!“, svečias pabrėžė, kad tai yra Komiteto pagrindinis jaunimui skirtas renginys. Šia iniciatyva EESRK siekia užtikrinti, kad formuojant ES politiką būtų atsižvelgta į jaunosios kartos nuomonę, patirtį ir idėjas. 2018-ieji yra paskelbti Europos kultūros paveldo metais, tad ir šių metų renginio tema yra „Suvienijusi įvairovę: Europos kultūros ateitis ir jaunimas“.

Su gimnazistais svečias trumpai padiskutavo apie įvairias kultūros sritis, kokią vietą jos užima mokinių gyvenime, ką mokiniai žino apie kultūros paveldą bei jo apsaugą.

Po susitikimo Gintaras Morkis susipažino su gimnazijos komanda, kovo 14-17 d. vyksiančia į Briuselį ir atstovausiančia Lietuvą. Šiame jaunimo renginyje dalyvaus IIg klasės mokiniai Rita Jatkauskaitė, Emilija Švedaitė ir Viktoras Juzėnas, kartu su mokiniais vyks anglų k. mokytoja Jūratė Balukevičienė, o mokiniams padeda ruoštis ir juos konsultuoja istorijos mokytoja Daiva Taučiuvienė.

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Gintaro Morkio viešnagė Gelvonų gimnazijoje

Bendraudami su svečiu, mokiniai išgirdo naudingų patarimų, kurie padės pasiruošti diskusijoms, parengti atsakymus į keletą svarbiausių klausimų dėl Europos kultūros ateities.

Palinkėjęs drąsos ir pažadėjęs dar ne kartą susisiekti ir atsakyti į visus iškilusius klausimus, svečias išvyko tiesiai į komiteto plenarinį posėdį Briuselyje.

Iki greito pasimatymo Briuselyje!

Jūratė Balukevičienė
Gelvonų gimnazija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+