Balsuokime už Sapnus!

Sapnai, Širvintų s.

Lietuvos radijas ir televizija pranešė, kad liepos 10 dieną portale LRT.LT prasidėjo gražiausių lietuviškų vietovardžių rinkimai, skirti Vietovardžių metams paminėti. 2019-ieji Vietovardžių metais paskelbti Seimo nutarimu.

Portale internautai savo balsą atiduoti kviečiami iki pat liepos 24 dienos.

„Iniciatyva rinkti gražiausius šalies vietovardžius siekiama akcentuoti senuosiuose kaimų ir vienkiemių pavadinimuose glūdinčią etnologinę, lingvistinę, istorinę ir kultūrinę vertę, įvertinti juos kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalį.

Šiuo metu Lietuvos Adresų registre yra įrašyta daugiau nei 21 tūkst. vietovardžių. Dalis jų žymi jau išnykusius miestus ar kaimus, kurie dar prieš keletą dešimtmečių buvo minimi Lietuvos žemėlapiuose. Iš gausaus sąrašo 15 įdomiausių šalies vietovardžių atrinko ir internautų balsavimui pristatė Registrų centras, parengęs ir virtualius istorinių vietovardžių žemėlapius.

„Minint Vietovardžių metus ir siekiant išsaugoti šį paveldą, Registrų centras interaktyviame „Regia.lt“ žemėlapyje greta dabartinių gyvenviečių pažymėjo ir išnykusių šalies gyvenviečių ribas bei vietovardžius, tad norintiems pasidairyti po savo ar senelių kraštą dabar atsirado galimybė atrasti kur tos išnykusios gyvenvietės buvo bei galbūt jas aplankyti“, – pranešime cituojamas Registrų centro komunikacijos skyriaus vadovas Tadas Valančius.

Istorijas apie išnykusias gyvenvietes ir jų pavadinimų kilmę bei reikšmę žiūrovai galės išvysti LRT rengiamuose specialiuose siužetuose.

Minint Vietovardžių metus planuojama išnykusių kaimų vietas pažymėti specialiais ženklais. Numatomos ir kraštotyros ekspedicijos, o ištisi renginių ciklai, dokumentų ir fotografijų parodos bus rengiamos Marijampolės, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Pasvalio, Prienų, Šilutės, Širvintų, Varėnos, Vilkaviškio rajonų savivaldybėse. Šią iniciatyvą globoja Lietuvos Kultūros ministerija.

Siūloma balsuoti už gražiausią jau išnykusį ir dar esantį vietovardį. Tarp siūlomų balsuoti dabartinių vietovardžių – ir Širvintų seniūnijoje esantys Sapnai.

BALSAVIMĄ GALIMA RASTI PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ!

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

12 Atsakymų į “Balsuokime už Sapnus!”

 1. volga parašė:

  Mešliukai!!!

 2. žaneta parašė:

  Žarnavagiai.

 3. stase parašė:

  Rusių Ragas Čiobiškio seniūnijoje.

 4. laima parašė:

  Man labai gražus pavadinimas Trapeliai.

 5. čia tai geras parašė:

  Šūdausiai? ot geras!!!! reik gražinti!

 6. Nepatikest parašė:

  Bet prieš gerus 50-60 metų Radviliškio rajone dar buvo kaimas Šūdausiai, kurio pavadinimas sovietų valdžios nutarimu kaip „negražus“ buvo pakeistas į Pakalnučius. Šūdausių pavadinimas kilo nuo legendos apie čia vykusį mūšį su švedais. Jo metu taip kapojosi kardais, kad „tyško šūdaI, lakstė ausys“. Prie kaimelio yra sutvarkytas pilkapis (švedkapis) su kryželiu, kuriame atseit palaidoti žuvę kariai.

 7. pilietis parašė:

  Man tai gražiausias kaimas Spadviliškis

 8. Jo parašė:

  Graziausi pavadinimai: Svystunai. Paguleika. Klisabale

 9. sirvintiskiui parašė:

  Gražiausias – Degusis Kelmas Širvintų seniūnijoje. Įsiklausykite, koks sąskambis, kokia įdomi žodžio prasmė.

 10. sirvintiskis parašė:

  O vis dėlto gražiausias yra Širvintų r buvusio ir išnykusio kaimo KALNALAUKIS pavadinimas. Įsiklausykite koks sąskambis, kokia įdomi žodžio prasmė. Dabar jo garbei buvusi pirmoji miesto taryba pavadino taip patį didžiausią Širvintų miesto mikrorajoną ir per jį einančią KALNALAUKIO gatvę.

 11. skaitytojas parašė:

  Tai palaikom! Dalijamės! Balsuojam!

 12. burbulas parašė:

  Nors yra gražesnių, bet savus reikia palaikyti.

Comments are closed.

scroll to top
+