Ar, pasidaliję virusais, eisime vasaroti?

Nuotolinis mokymas. jp.lt

Labai nustebino ŠMS ministras Algirdas Monkevičius, trečiadienio rytą Seimo Švietimo ir mokslo komitete pristatęs naujausią informaciją apie ugdymo procesą. Jo teigimu, mokiniai į mokyklas turėtų grįžti dar šiais mokslo metais, taip bus ruošiamasi sunkiam periodui, kuris laukia nuo rugsėjo 1-osios.

Toks ministro siūlymas tiek mokiniams, tiek mokytojams, tiek mokinių tėvams kaip šaltas dušas. Kokią naudą galėtų duoti tos dvi savaitės, per kurias vaikai vėl turėtų būti tvankiose klasėse? Ogi jokios, išskyrus stresą ir galvosopį tėvams, mokytojams bei mokyklos vadovybei.

Kaip mokytojas turės klasėje sutalpinti 22, 24 ar net 27 mokinius nepažeisdamas higienos normų ir saugaus atstumo? Kaip klasėje susodinti vaikus 2 m atstumu? Galbūt pirmieji 15 mokinių, kurie ateis, turės teisę būti pamokoje, o netilpusiems bus pasiūlyta grįžti namo ir bandyti laimę kitą rytą? Ką turėtų daryti pats mokytojas, jeigu jis yra rizikos grupėje? Ar mokiniai saugiai sėdės klasėje, o mokytojas iš namų informacinių technologijų pagalba pateiks užduotis? O kaip su kaukių dėvėjimu? Galima tik įsivaizduoti, kaip vaikai su kaukėmis dainuoja per muzikos pamokas ar sportuoja per fizinio ugdymo užsiėmimus.

Klausimų labai daug, o atsakymų maža. Ne tam vaikai „sėdėjo karantine“, buvo saugomi, mokomi nuotoliniu būdu, kad vienu beprasmiu nutarimu viskas būtų nubraukta, o ugdytiniai sugrąžinti į mokyklas. Esu mokytojas praktikas, todėl drąsiai galiu teigti, jog nuotolinis mokymas sunkiai įsivažiavo, bet įsivažiavo ir gana gerai vyksta. Telieka jį sėkmingai tęsti iki mokslo metų pabaigos ir nesiblaškyti.

Šiais mokslo metais 1-11 klasių mokiniai į mokyklas grįžti neturėtų! Dėl dviejų savaičių ardyti neblogai veikiančios tvarkos nederėtų. Išimtis galėtų būti taikoma tik abiturientams, besiruošiantiems brandos egzaminams.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Visą straipsnį skaitykite gegužės 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top
+