Anciūnuose šeštadienio vakarą vaidinta, grota ir dainuota

Anciūnų bendruomenę sveikina Zibalų seniūnas Ramūnas Jasevičius.

Lapkričio 5-osios vakarą Anciūnų krašto žmonės rinkosi į tradicinę pabaigtuvių vakaronę-koncertą „Pro vaikystės langą“. Šventės dalyviai ir svečiai galėjo pasidžiaugti Anciūnų filialo vadovių Alvydos Krapienės ir Ritos Makauskienės išmone bei talentu organizuoti vakarones ir linksminti publiką bei pasigrožėti tautodailininkės Nijolės Didžiokienės tapybos darbais.

Šventę ištraukų iš I. Šeiniaus ir B. Buivydaitės kūrinių skaitymu pradėjo Rita Makauskienė. Ji paragino mintimis nusikelti į tarpukario Širvintas, pateikė istorinių faktų iš Širvintų ir širvintiškių gyvenimo.

Įvaizdžiais interjere ir dekoratyviomis detalėmis buvo sukurta tarpukario Širvintų turgaus, vykusio Nepriklausomybės aikštėje ketvirtadieniais, scena. Prekiautojai žydai bei aplinkinių kaimų ūkininkai – Anciūnų mėgėjų teatro artistai – sukūrė ypatingą prekiautojų skarelėmis, klumpėmis, pieno ir mėsos gaminiais, mezginiais, ratais ir kubilais, duona ir pyragais, medumi atmosferą. Turgavietės vyresnieji prekiautojai netgi perdavė šviežiausias naujienas iš „gazietos“, kai ką „apnagradijo“, visus kvietė į karčemą ir surengė improvizuotą „šeškaturgio“ koncertą: Anciūnų kapela virkdė armonikas ir dainavo dainas.

Šventę sėkmingai pratęsė Ukmergės kultūros centro Želvos skyriaus liaudiškos muzikos kapela (vadovas Vaclovas Butkus).

Anciūnų kultūros namuose surengta rudeniškai žavi tautodailininkės Nijolės Didžiokienės (kairėje) tapybos darbų paroda.

Teatralizuotą koncertą baigė tautodailininkė Nijolė Didžiokienė savo paveikslų parodos pristatymu.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (7 įvert.)
scroll to top