Savanorystės metams paminėti skirtas renginys Širvintose

Kaip žinoma, 2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais, taip siekiant pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį, pabrėžti visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą ir savanorystės teikiamu džiaugsmu dalintis su kuo daugiau šalies gyventojų.

Ta proga Širvintų rajono savivaldybės administracija suorganizavo Savanorystės renginį Širvintose, skirtą Savanorystės metams paminėti.

Renginio metu savanorių organizacija „Ne imti, bet duoti“ surengė mokymus Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programos savanorius priimančių organizacijų kuratoriams, potencialioms priimančioms organizacijoms.

JST programa – tai intensyvi šešių mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m. Programos metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą rengiančios organizacijos paskirtu (-a) mentoriumi (-e), mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį ir įvardinti tai, ką išmoko, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Širvintų rajone šiuo metu yra trys akredituotos savanorius priimančios organizacijos, galinčios priimti jaunimo savanorius pagal JST modelį: Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras (savanorių kuratorė Ugnė Kukytė-Bilotienė), Širvintų rajono savivaldybės administracija (kuratorė, jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Lipskė) ir Širvintų sporto centras (Širvintų sporto centro atvira jaunimo erdvė, kuratorė Agnė Žamblauskė).

Po pasibaigusių mokymų įvyko viso renginio kulminacija – šešioms 2021-ųjų metų antrą pusmetį JST programą baigusioms Širvintų rajono merginoms, sėkmingai įveikusioms intensyvią šešių mėnesių savanorystę Širvintų sporto centro atviroje jaunimo erdvėje ir Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre, buvo įteikti baigimo pažymėjimai ir Savivaldybės įsteigti prizai.

Savanorių organizacija „Ne imti, bet duoti“ drauge su Širvintų rajono savivaldybės vicemere Janina Pažusiene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte ir jaunimo reikalų koordinatore G. Lipske gegužės 12 d. pažymėjimus įteikė šioms programą baigusioms savanorėms: Ievai Eigelytei, Gabijai Vercinskaitei, Elzei Varaneckaitei, Simonai Švalaitytei, Airidai Pučinskaitei ir Andrėjai Buinickajai.

Savivaldybės vicemerė J. Pažusienė sveikino merginas ir dėkojo joms ne tik už savanorystę pasirinktose akredituotose savanorius priimančiose organizacijose, bet ir už visokeriopą pagalbą miestui ir gyventojams sunkiausiomis akimirkomis – savanorišką veiklą vakcinacijos centre, informacinių pranešimų platinimą ir kitur, kur savanorių pagalba yra išties labai reikalinga ir svarbi.

Organizatorių inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top