Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas

Konferencijos akimirka

Konferencijos akimirka

Širvintose surengta konferencija jaunimui „Ką reiškia būti savanoriu“. Į šį renginį susirinko jaunimas, neabejingas savanorystės idėjoms ir norintis apie savanorystę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje sužinoti daugiau.

Savanorystė Širvintose dar nėra sparčiai įsibėgėjusi. Akivaizdu, kad aktyvūs jauni žmonės paprastai yra įvairiapusiški, daug kur dalyvauja, daug kuo domisi. Tačiau ne visi žino apie galimybes, kurias atveria savanoriška veikla. Todėl šio renginio tikslas – informuoti jauną žmogų ir paskatinti jį savanoriauti.

Pirmasis pranešimas buvo pristatytas „Eurodesk Lietuva“ atstovų. „Eurodesk“ – Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 35 Europos valstybėse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. „Eurodesk“ pagrindas – informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Svečiai pristatė savanorišką veiklą, sezoninį darbą, darbo praktiką ir stažuotes, kalbos mokymosi galimybes.

Konferencijos akimirka

Konferencijos akimirka

Jaunuoliai susipažino ir su Erasmus+ teikiama nauda, gavo konkrečių savanorystės pasiūlymų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Pagal šia programą vienas jaunuolis iš Širvintų jau buvo išvykęs į Turkiją. Todėl tikimasi, kad jaunų žmonių, kurie nebijos pasinaudoti šiomis galimybėmis, daugės.

Konferencijoje patirtimi pasidalijo užsienio savanoriai iš Ispanijos, Turkijos ir Italijos. Jie pasakojo, kodėl pasirinko savanorystę Lietuvoje, kokios patirties įgavo ir kaip pakeitė jų požiūrį į tolimesnę veiklą.

Renginį apibendrino Kazimiero Simonavičiaus universiteto edukacinių inovacijų centro direktorės Evelinos Lipskajos pranešimas „Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas“.

Pasak konferenciją kartu su Darbo biržos atstovais organizavusios Savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorės Gintarės Preikšaitienės, viena iš Širvintų rajono savivaldybės jaunimo politikos sričių 2018 metais – jaunimo savanoriškos veiklos plėtra rajone, todėl tokio pobūdžio susitikimų, renginių, diskusijų numatyta daugiau. Tikimasi, kad šiemet nors kelios organizacijos Širvintų rajone pasinaudos galimybe ir akredituosis į savanorius priimančias organizacijas, kurios galės pagal numatytus savanoriškos veiklos principus priimti savanorius.

Organizatorių inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas"

  1. Anonimas parašė:

    Kaip smagu, kiek daug pozityvo.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+