+

Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas

Konferencijos akimirka

Konferencijos akimirka

Širvintose surengta konferencija jaunimui „Ką reiškia būti savanoriu“. Į šį renginį susirinko jaunimas, neabejingas savanorystės idėjoms ir norintis apie savanorystę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje sužinoti daugiau.

Savanorystė Širvintose dar nėra sparčiai įsibėgėjusi. Akivaizdu, kad aktyvūs jauni žmonės paprastai yra įvairiapusiški, daug kur dalyvauja, daug kuo domisi. Tačiau ne visi žino apie galimybes, kurias atveria savanoriška veikla. Todėl šio renginio tikslas – informuoti jauną žmogų ir paskatinti jį savanoriauti.

Pirmasis pranešimas buvo pristatytas „Eurodesk Lietuva“ atstovų. „Eurodesk“ – Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 35 Europos valstybėse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. „Eurodesk“ pagrindas – informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Svečiai pristatė savanorišką veiklą, sezoninį darbą, darbo praktiką ir stažuotes, kalbos mokymosi galimybes.

Konferencijos akimirka

Konferencijos akimirka

Jaunuoliai susipažino ir su Erasmus+ teikiama nauda, gavo konkrečių savanorystės pasiūlymų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Pagal šia programą vienas jaunuolis iš Širvintų jau buvo išvykęs į Turkiją. Todėl tikimasi, kad jaunų žmonių, kurie nebijos pasinaudoti šiomis galimybėmis, daugės.

Konferencijoje patirtimi pasidalijo užsienio savanoriai iš Ispanijos, Turkijos ir Italijos. Jie pasakojo, kodėl pasirinko savanorystę Lietuvoje, kokios patirties įgavo ir kaip pakeitė jų požiūrį į tolimesnę veiklą.

Renginį apibendrino Kazimiero Simonavičiaus universiteto edukacinių inovacijų centro direktorės Evelinos Lipskajos pranešimas „Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas“.

Pasak konferenciją kartu su Darbo biržos atstovais organizavusios Savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorės Gintarės Preikšaitienės, viena iš Širvintų rajono savivaldybės jaunimo politikos sričių 2018 metais – jaunimo savanoriškos veiklos plėtra rajone, todėl tokio pobūdžio susitikimų, renginių, diskusijų numatyta daugiau. Tikimasi, kad šiemet nors kelios organizacijos Širvintų rajone pasinaudos galimybe ir akredituosis į savanorius priimančias organizacijas, kurios galės pagal numatytus savanoriškos veiklos principus priimti savanorius.

Organizatorių inf.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Informacija iš naujausio numerio: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“

Atvira jaunimo erdvė – spalvinga kaip pati jaunystė

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

5. Turkiškas vardas

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

„Motfestas“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Įsimylėti…

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Susikurto gražaus gyvenimo kaime į didmiestį tikrai nekeistų…

„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas

Širvintų atvira jaunimo erdvė dūzgia

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos
+