Į aktyvesnį rytojų!

Širvintų krašte atsiranda naujos veiklos ir užsiėmimai jaunimui. Po truputį įsikuria vis daugiau organizacijų, kurios skiria didesnį dėmesį jaunimui ir jo užimtumui. Moksleiviams atsiveria naujos galimybės save realizuoti, suformuluoti tobulėjimo kryptis, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Širvintose yra įsikūrusios trys organizacijos. Viena iš jų yra Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) mokinių savivaldų informavimo centras, Širvintų padalinys – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Širvintų rajono moksleivių interesams atstovaujanti bei suteikianti savanoriavimo galimybes organizacija. Lietuvos moksleivių sąjungos savanorė Emilija Šumskaitė pasakoja: „Savanoriaudama LMS aš gaunu daug komunikavimo patirties, įgyju daug pažįstamų ir keliu savo kompetencijas. Gera žinoti, jog tavo darbai gali pakeisti mokinių rytojų”.

Kita yra Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras teikia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas Širvintų rajono gyventojams. Įstaiga kviečia jaunimą prisidėti prie savanoriškos veiklos Socialinės globos padalinyje.

O trečioji yra Širvintų sporto centras (Širvintų sporto centro atvira jaunimo erdvė) – organizacija, skatinanti jaunimo turiningą laisvalaikio leidimą, jaunimo saviraišką, ugdanti ir lavinanti sveiką asmenybę. Ši organizacija organizuoja seminarus, renginius, diskusijas, stovyklas, turnyrus, karaoke ir filmų vakarus. Be to priima savanorius, kurie nori prisidėti prie organizacijos gyvavimo. Tačiau ką savanoriams suteikia savanoriavimas? Širvintų atvirosios jaunimo erdvės savanorė Gabija Vercinskaitė pasakoja, jog savanoriavimas atviroje erdvėje jai atveria kelią į savęs pažinimą, padeda įveikti jos baimes. Savanoriaudama ji atranda naujų pažinčių ir naujų draugų. Taipogi, ji priduria: „Širvintų atvira jaunimo erdvė parodė, jog kūrybiški žmonės – visuomet naudingi. Jaunimo erdvėje mes darome viską, kas leidžia atskleisti turimus talentus. Jeigu yra fotografijos mėgėjų, jiems yra suteikiama galimybė fotografuoti renginius. Širvintų atviroje jaunimo erdvėje yra laukiami visi, nes kiekvieno talentai mums yra būtini ir mes randame krypčių kaip juos panaudoti bei atskleisti.”

Širvintų atviros jaunimo erdvės vadovė Agnė Lazarevičiūtė priduria: „Vos prieš gerus metus, duris atvėrusioje pirmoje atviroje jaunimo erdvėje Širvintų rajone, įvyko daug įvairių veiklų. Bendraudami su savanoriais stebimės, kaip mums taip galėjo pavykti, juk ką tik tai visiems dar buvo nauja ir taip neaišku, ką čia galime veikti. Reikėjo sukurti viską nuo pat pradžių, taisykles, veiklas ir tik savanorių dėka šiandien pastebime, kad kai kurie nuveikti darbai ar vykdomos veiklos per 2019 m. jau tapo tradicija. Per metus sukūrėme nuostabią savanorių komandą, kuri nuolat pildosi, įgyvendina per 60 įvairių veiklų tiek patalpose, tiek lauke, tiek rajone vykdant mobilų darbą. Pasipildėme inventorių, turime daug naujų stalo žaidimų, taip pat įsigijome XBOX one žaidimų konsolę. Dabar erdvėje didžioji dauguma jaunuolių tikrai gali surasti ką veikti.”

Mano manymu, atsirandančios organizacijos tobulina ateities kartas, leidžia moksleiviams tobulinti save už mokyklos ribų. O išmoktas pamokas bei įgytus įgūdžius galima pritaikyti įvairiose situacijose.

Kamilė Vigraitytė
Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos I g klasės mokinė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Į aktyvesnį rytojų!"

  1. PastorLUL parašė:

    ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠟⠋⠉⠉⠄⠐⠠⢀⠄⠄⠄⢀⡘⢦⡀⢀ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢋⣤⣦⣤⣶⣶⣶⣦⡄⠄⠑⠄⠄⠐⠑⠄⣽⣷ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢱⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣆⠄⠄⠄⠄⠄⢸⣿⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡇⠁⢨⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠗⠄⠄⠄⠄⠄⠸⣿⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠏⠈⡀⠄⠠⠄⠄⠄⠄⢙⢗⡀⠄⣠⡀⠄⠄⠄⢸⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⡘⠄⠄⠄⣠⡀⡄⠄⠄⢎⣿⡶⢶⠄⡃⠄⠄⠄⣼⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠁⠁⠈⠉⠉⢚⣍⣩⡀⠄⢀⠄⠺⠄⠄⠄⠄⣿⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡄⠄⢒⡛⡛⠛⠛⢿⡁⠄⠉⠄⠄⠄⣠⡄⠸⣿⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠄⠉⢉⡉⡉⠁⠄⠁⢠⡎⠄⣀⢰⣿⠁⠄⢿⣿ ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⡄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⢼⡇⢢⣏⠄⠄⠄⠄⣸⣿ ⣿⣿⡿⠻⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠛⠁⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠙⠁⢠⣿⣷⣄⣀⠄⣿⣿ ⣏⢀⠄⠄⢈⣯⣿⣿⣿⣿⣿⠇⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⣼⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿ ⡟⠛⠛⢛⣟⡛⠛⠛⣿⣿⣿⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⢀⡸⣿⣿⣿⣿⢿⣿⣿⣿ ⠁⠄⠄⢈⠉⠁⠄⠄⣹⣿⣿⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⢠⣾⣷⣿⣿⣭⣾⣿⣿⣿⣿ ⠄⠄⠄⠄⠁⠄⠄⠄⢿⣿⣿⠄⠄⠄⠄⠄⠄⠄⢠⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢻⣿⣿⣟⣿

Comments are closed.

scroll to top
+