Svarbu miškų savininkams

Miškas… Nuotr. iš archyvo

Sparčiai plonėja sniego danga. Pavasaris čia pat. Jau lengviau pasiekti ir atitolusius miško sklypus.

Miško savininkai, kurie jau apsilankė savo valdose, nustemba išvydę sudarkytą mišką. Iš rudens atrodo viskas buvo sutvarkyta, na o dabar tikras chaosas, ypač spygliuočių jaunuolynų plotuose. Gausu išlankstytų, išlaužytų medžių, neatlaikiusių sunkios sniego dangos. Tokius pažeistus medžius reikia suskaičiuoti, apytikriai įvertinti jų tūrį ir Valstybinės miškų tarnybos regiono pareigūnui registruotu laišku pateikti pranešimą apie ketinimus kirsti mišką. Jo pavyzdį ir formą galima rasti Aplinkos ministerijos tinklalapyje (www.am.lt). Taip pat šį pranešimą ar reikiamus dokumentus gauti leidimui kirsti mišką, galima pateikti per ALIS (aplinkos leidimų informacinė sistema), arba tiesiog atvykti pas rajono miškų tarnybos pareigūną iš anksto susitarus ir užpildyti šį pranešimą vietoje. Teikiant dokumentus per ALIS, jie pasirašomi kvalifikuotu elektroniniu parašu. Dėl konsultacijų kreiptis tel. 8 382 51056, 8 663 58207, 8 663 56322 ir kt. Valstybinės miškų tarnybos tinklalapyje (www.amvmt.lt) paskelbtais kontaktais.

Tvarkant mišką svarbu neužmiršti ir sausuolių ar naujai bedžiūstančių medžių. Sanitariniais miško kirtimais išimamus medžius reikia sutvarkyti iki šiltojo laikotarpio pradžios, kol nepradėjo skraidyti medžių liemenų kenkėjai ir nepradėjo daugintis naujose sniegolaužose. Sanitariniu požiūriu medžių stiebai be žievės ar seni sausuoliai medynams nepavojingi. Gabenant daugiau negu vieną kub. metrą medienos būtina užpildyti medienos gabenimo lapą. Jo formą taip pat galima rasti minėtuose tinklalapiuose. Taip pat primename prievolę savininkams informuoti savivaldybę apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą vietinės reikšmės vidaus (miško) keliais. Vadovaujantis Apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašo 19 punktu, savivaldybių vykdomosios institucijos gali nustatyti laikotarpį, kurio metu ypatingai didelė kelių sugadinimo tikimybė. Tuo laikotarpiu medienos siuntėjai privalo jas informuoti apie planuojamą gabenti apvaliąją medieną savivaldybės teritorijoje esančiais vietinės reikšmės vidaus (miško) keliais.

Pavasaris – miško sodinimo metas. Jau laikas pradėti domėtis kur ir kaip įsigyti sodinukų. Jais, kaip visuomet, prekiauja VĮ Valstybinių miškų urėdija (www.vivmu.lt), taip pat kai kurie privatūs medelynai. Šiais metais bus tikrinamas miško atkūrimas 2017 metais plynais kirtimais iškirstose biržėse, taip pat ankstesniais metais pasodintų jaunuolynų priežiūra. Sekmės darbuose.

Romualdas Sakalauskas
Valstybinės miškų tarnybos vyriausiasis specialistas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+