Zibališkių ekskursija pas policijos kinologus

Zibališkiai susipažino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologais.

Zibališkiai susipažino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologais.

Kovo 6-ąją keturiolika Zibalų pagrindinės mokyklos pradinukų, lydimi pradinių klasių mokytojos J. Budzevičienės, socialinės pedagogės G. Zitikaitės ir Širvintų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės G. Čepienės, lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinėje, kur susipažo su kinologo specialybe.

Ekskursiją zibališkiams pravedė patrulių būrio vadas Egidijus Šimonis ir patrulis Audrius Petrėnas.

Kinologai – tai su šunimis dirbantys policininkai. Patrulių rinktinėje yra dešimties kinologų grupė, joje – ir viena moteris. Kiekvienas kinologas turi savo šunį – „pareigūną“, jie kartu gyvena, su šunimis žaidžia, eina pasivaikščioti, moko. Šunys – nepakeičiami pagalbininkai užtikrinant viešąją tvarką bei saugumą įvairiuose objektuose. Tą patį garsą šuo išgirs būdamas keturis kartus toliau nei žmogus, pamatys net už puskilometrio judantį objektą. Keturkojai už žmogų pranašesni ir tūkstantį kartų jautresne uosle, geresniu matymu naktį, greičiu. Be to, šuniui kyšio nepasiūlysi, jo darbo rezultatų nesuklastosi. Šunys efektyviai dirba 4 valandas, paskui – ilsisi.

Visame pasaulyje specialiosios tarnybos į pagalbą pasitelkia šunis. Jei ne jie, ne vienas nusikaltimas būtų likęs neatskleistas. Ieškodami pasiklydusių žmonių, šunys yra išgelbėję daugybę gyvybių. Nepamainomi jie ir sulaikant pažeidėjus, ieškant narkotikų, kontrabandinių prekių ar įkalčių nusikaltimo vietoje. Šunys vienu metu atskiria 1,5 tūkst. kvapų.

„Šuo – didžiausias egoistas, nieko nedarys už ačiū. Dauguma nuo gimimo yra mokomi griežtos drausmės, klausyti komandos. Įvykdęs užduotį šuo gauna arba gabalėlį skanėsto, arba kokį mėgstamą žaislą, su juo pažaidžiama, jis pagiriamas. Iš daiktų kinologai dažniausiai naudoja nedidelius kamuoliukus. Šunys mėgsta jais žaisti“, – pasakojo būrio vadas E. Šimonis. Jis mokiniams pristatė „policininką“ Iksą, kuris mokomas ieškoti daiktų, lavonų.

A. Petrėnas pristatė „policininkę“ Bertą, kuri mokoma ieškoti narkotikų.

Abu šunys – dar jauni, tik pusantrų metų vokiečių aviganiai. Keturkojai tarnauja apie dešimt – dvylika metų. Netinkamas tarnybai, išėjęs „į pensiją“ šuo ir toliau gyvena su šeimininku, juk jiems augintiniai – ne tik darbo priemonė, bet ir draugas. Pasak E. Šimonio, Lietuvoje tarnybiniais šunimis naudojasi beveik visos specialiosios tarnybos: policija, pasieniečiai, muitininkai, „Aro“ rinktinė, krašto apsauga…

Smalsūs zibališkiai uždavė daug klausimų. Jiems E. Šimonis papasakojo, kad į policiją šuniukai patenka 6 savaičių, o jų instinktai patikrinami reagavimu į skudurėlį, maistą. Taip tikrinamos asmeninės šuns savybės, jo tinkamumas tarnybai. Šunys dresuojami, visas kursas trunka 10 savaičių. Kinologai savo šunis laiko namuose, nes tarp jų atsiranda geresnis ryšys.

Vaikams ekskursija labai patiko. Po jos policininko profesija tapo viena geidžiamiausių. Pasidomėjus, ar norėtų būti policininkais, į viršų pakilo miškas rankų. Vaikai padėkojo pareigūnams už šiltą bendravimą, turiningai praleistą laiką ir neišdildomus įspūdžius.

Širvintų RPK informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top