Viešose rajono vietose nusikalstamumas išaugo … 1000 proc.

Iki vasaros pradžios Širvintų rajone buvo užregistruotos 96 nusikalstamos veikos, rodo Informatikos ir ryšių departamento prie VRM duomenys. Tai 39 nusikalstamom veikom daugiau nei per tą patį 2021 metų laikotarpį. 68,4 proc. augimas yra didžiausias Vilniaus apskrityje ir vienas didžiausių šalyje. Jis daugiau kaip keturis kartus viršija šalies vidurkį (15,6 proc.). Šįmet nusikalstamumas sparčiau augo tik Šiaulių mieste, kur fiksuojamas 149,7 proc. nusikalstamų veikų padaugėjimas. Taigi, pagal nusikalstamumo kilimo tempus esame antri Lietuvoje.

Kas labiausiai krenta į akis, tai nusikalstamų veikų, užregistruotų viešose vietose, skaičius. Iki vasaros pradžios Širvintų rajone užregistruota 11 nusikalstamų veikų, kai pernai per tą patį laikotarpį – vos 1. Stulbina, kad 1000 proc. augimas daugiau kaip 200 (!) kartų viršija šalies rodiklį (4,6 proc.) ir beveik neturi analogų Lietuvoje. Ignalinos rajone nusikalstamumas viešoje vietose išaugo 800 proc., Skuodo rajone – 600 proc.

Geriausias atsakas nusikalstamumui – jo išaiškinamumas. Deja, čia pasigirti nėra kuo. Šįmet mūsų rajone ištirtos 55 nusikalstamos veikos – mažiausiai apskrityje. Tarp ištirtų veikų daugiausia tų, kurias padarė neblaivūs asmenys. Jų iki vasaros pradžios buvo 19.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (1 įvert.)
scroll to top