Sukčiams rajono gyventojai šįmet atidavė nuo kelių šimtų iki pusantro tūkstančio eurų

Savaitės pradžioje viena iš siuntų pristatymo į namus ir paštomatus įmonių „Omniva LT“ perspėjo, kad padaugėjo sukčiavimo atvejų, prisidengiant įmonės vardu. Internetiniai sukčiai siunčia netikras nuorodas ir bando išvilioti mokėjimo kortelių duomenis.

Anot „Omniva LT“, sukčiai apsimeta parduodamų prekių pirkėjais ir prašo išsiųsti pirkinius per „Omniva LT“ kurjerį. Tuomet išsiunčia pardavėjui nuorodą į netikrą tinklalapį su forma, kurioje prašoma užpildyti kreditinės kortelės duomenis.

Bankas „Luminor” savo klientus įspėjo, kad sukčiai taip pat aktyviai siunčia trumpąsias žinutes banko vardu. Kai kurie banko klientai sulaukė neva banko vardu siunčiamų trumpųjų žinučių apie jų paskyros blokavimą. Šiose žinutėse pridedama nuoroda, kurią paspaudus prašoma suvesti kliento prisijungimo duomenis.

Jei klientas paspaudžia nuorodą, nusikaltėliai nedelsdami mėgina tuo pasinaudoti ir pasisavinti sąskaitose esamas lėšas. Taip sukčiaujama ne vien apsimetus bankais. 2021 metų gruodžio 29 dieną buvo užregistruotas 2002 metais gimusio Jauniūnų sen. Klonėnų vs. gyventojo pareiškimas, kad tą dieną internetinėje erdvėje norėdamas nusipirkti daugiafunkcį puodą iš tariamo pardavėjo, jis į „WhatsApp“ programėlę gavo nuorodą, kurią atidarius nuo jo sąskaitos banke „Swedbank“ buvo nuskaičiuota 302,85 eurų.

LBA duomenimis, finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių 2021-aisiais išviliojo net 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų.

Šįmet apie sukčiavimus ne kartą informavo ir Širvintų policija. Kaip rodo Informatikos ir ryšių departamento skelbiami skaičiai, per pirmąjį 2022 metų ketvirtį Širvintų rajone buvo užregistruoti 3 sukčiavimo atvejai, kuriuos galima priminti.

Balandžio 25 dieną buvo užregistruotas 1977 metais gimusio musninkiečio pareiškimas, kad kovo 20-ąją jis parašė skelbimą socialiniame tinklapyje „Facebook“, jog ieško variklio automobiliui SEAT IBIZA. Tą pačią diena atsirado variklio pardavėjas. Jis pasakė, kad Lenkijoje turi net septynis partnerius ir gali variklį atvežti. Atsiuntė kelis pasiūlymus, tarp kurių buvo vienas variantas už 295 Eur. Kovo 21 dieną jis pervedė pinigus į nurodytą banko sąskaitą. Po pinigų pervedimo jokio variklio negavo ir pinigų niekas negrąžino.

Vasario 28 dieną užregistruotame 1976 metais gimusio Zibalų miestelio gyventojo pareiškime rašyta, kad vasario 8 dieną internetiniame portale jis nupirko du elektrinius dviračius, tačiau, pervedus pinigus, prekės iki šiol negavo. Padaryta 1480 eurų žala.

Sausio 14 dieną užregistruotame Družų kaimo gyventojo, gimusio 1982 metais, pareiškime buvo rašoma, kad sausio 5 dieną internetiniame portale www.autoplius.lt rado skelbimą dėl parduodamos transporto priemonės, už kurią pardavėjui pervedė 500 Eur avansą. Pervedus pinigus, transporto priemonės pardavėjas su vyru nebekontaktuoja.

Remiantis policijos pateiktais duomenimis, iš mūsų gyventojų 2022 metais sukčiai jau išviliojo 3980 eurų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top