Sukčiams perdavė … savo banko kortelę

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje buvo užregistruoti 849 sukčiavimo atvejai, o tai 105 atvejais daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Žinant šalyje paplitusias sukčiavimo schemas ir tai, kad sukčių aukomis dažniausiai tampa mažiau informuoti ir išmanūs gyventojai, stebina, kad beveik pusė apgautųjų yra ne iš atokių šalies kampelių, o iš Vilniaus apskrities. Per pirmus tris mėnesius šioje apskrityje dėl sukčiavimų buvo pradėti 352 ikiteisminiai tyrimai, o net 277 jų – Vilniaus mieste.

Pagal pateikiamus duomenis, Širvintų rajonas Vilniaus apskrityje mažiausiai traukė sukčius, čia buvo pradėti tik 3 ikiteisminiai tyrimai.

Tai, kad sukčiai neršia po Vilniaus apskritį, rodo kad ir pastarosios savaitės įvykiai. Bent tie, apie kuriuos praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Pradėkime nuo mūsiškio: balandžio 30 dieną buvo gautas 1965 m. gim. moters pranešimas, kad balandžio 25 dieną, apie 10 val., Širvintų rajone nepažįstami asmenys, paskambinę telefonu, apgaule išviliojo banko mokėjimo kortelę. Policija nesuklydo kalbėdama apie kortelę, taip ir buvo. Ką moteris atidavė balandžio 26 dieną apie 14.30 val. pas ją atvykusiam nepažįstamam vyriškiui. Vėliau pasinaudojus jos asmens duomenimis bei banko mokėjimo kortele, buvo paimtas 3200 eurų kreditas ir iš sąskaitos paimta 2800 eurų. Moters patirtas nuostolis – 6000 eurų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top