Savivaldos rinkimus šturmuoja teisti kandidatai?

Gruodžio 28-oji buvo paskutinė diena, kai norintys dalyvauti 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimuose galėjo pateikti pareiškinius dokumentus. Asmenys, tądien iki 17 val. nepateikę pareiškinių dokumentų, negalės dalyvauti šių metų kovo 3-iąją vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

Dar iki šios ribos rajone buvo nemažai kalbama apie artėjančius rinkimus. Pirmiausia, susidomėjimą kėlė, kokios politinės jėgos bandys šturmuoti rajono Tarybą, kas konkrečiai pretenduos į dvi dešimtis Tarybos narių mandatų, kas mes iššūkį dabartinei rajono merei Živilei Pinskuvienei. Tai, kad ji dalyvaus tiesioginiuose mero rinkimuose abejonių neliko, kai buvo paskelbta, jog kovo 3-iąją vyksiančiuose Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaus ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“, o pati Živilė Pinskuvienė sieks antros mero kadencijos.

Nemažą susidomėjimą kaitino ir įvairaus pobūdžio kalbos, kad daugeliui galimų politinės kampanijos dalyvių sunkiai sekasi pildyti galimų kandidatų sąrašus. Atseit dalis buvusių bendražygių nusivylė kai kurių partijų vykdytos politinės kovos metodais, skundų ir trukdymų taktika, kai kurie perėjo į kitas politines stovyklas, treti tiesiog tapo permainų vėjus atnešusios politinės jėgos šalininkais ar suprato, kad pasisakydami prieš tai paprasčiausiai būtų nesąžiningi.

Su „darbiečių“ sąrašu – teistų kandidatų antplūdis?

Beveik ketveri metai, prabėgę nuo pastarųjų rinkimų, iš tiesų įnešė nemažai sumaišties į daugelio rajone veikiančių politinių partijų gyvenimą, tai atspindi ne tik gerokai pasikeitę šių politinių jėgų iškeltų kandidatų sąrašai (juos galima rasti interneto portale rinkejopuslapis.lt, tačiau, galimas dalykas, ši pateikiama informacija dar keisis, todėl prašome susitaikyti su galimais netikslumais), bet ir redakciją pasiekiančios žinios, kaip tie sąrašai buvo sudaromi. Tai, kad kai kurioms politinėms jėgoms net teko imtis abejotinų metodų, iliustruoja net šalies mastu pasklidę skandalai, kaip antai viešojoje erdvėje išplatinta žinia, jog už šmeižtą nuteisus ir dėl to rajono Tarybos nario mandatą atėmus Alfredui Astikui, jo dabar vadovaujamas Darbo partijos rajono skyrius naujus narius galėjo vilioti jiems siūlydamas bilietus į SEL koncertą.

Pastaroji politinė jėga, panašu, patyrė daugiausia pasikeitimų. Interneto portale  rinkejopuslapis.lt pateikiami kandidatų sąrašai rodo, jog iš ankstesnės komandos, kuri prieš ketverius metus ėjo į Savivaldybių tarybos rinkimus, su visu būriu žmonių pasitraukus Živilei Pinskuvienei, po Darbo partijos vėliava sugrįžo vienintelis Alfredas Astikas. Neskaičiuojant dar vienos pretendentės, kuri 2015-aisiais į Tarybą nesėkmingai bandė prasibrauti su kitos politinės partijos sąrašu, likę Darbo partijos kandidatai yra visiški naujokai Savivaldybių tarybų rinkimuose ir tokios patirties neturi. Ypač keista ir į akis krentanti detalė yra ta, kad šiame sąraše yra net ne vienas teistas asmuo, tarp kurių – be paties „vado“ Alfredo Astiko dar ir teismo recidyvistu išvadintas buvęs grupės „Patruliai“ dainininkas Milgedas Aleksandravičius, teistas net du kartus: už turto prievartavimą ir pasipriešinimą policijos pareigūnams. Milgedas net atliko bausmę Lukiškėse, o dabar ketina atstovauti širvintiškiams rajono taryboje.

Alfredo Astiko surankiotos komandos laukia ir naujas iššūkis. Kyla toks įtarimas, kad ši politinė jėga negali išsiversti be mažesnių ar didesnių skandalų. Vieną tokį gyvenimas kaip tik pametėjo prieš pat gruodžio 28-ąją, kai buvo pranešta, jog Jungtinėje Karalystėje nuteista grupė su „Alstom“ kompanija siejamų asmenų, kurie savo laiku sumokėjo beveik 5 mln. eurų kyšį Lietuvos politikams ir energetikams, kad kompanija laimėtų elektrinės atnaujinimo konkursus. Tarp išvardytų galimų kyšio gavėjų – ir Darbo partijos įkūrėjas bei vedlys Viktor Uspackich, anuomet dirbęs ūkio ministru. Britai skelbia, kad keturiems asmenims, tarp kurių yra ir minėtas europarlamentaras, skirtingomis sumomis galėjo atitekti 2,75 mln. eurų. Viešojoje erdvėje jau atsirado samprotavimų, kad būtent ši aplinkybė, tiksliau – Jungtinėje Karalystėje vykęs procesas, lėmė politiko skyrybas su buvusia sutuoktine Jolanta Blažyte, kurios gali būti apsimestinės, siekiant išvengti galimų sankcijų.

Chirurgas bandys pakartoti ankstesnę sėkmę?

Savo politinę veiklą nuo tuščio lapo pradės Lietuvos socialdemokratų darbo partija, vadovaujama Gedimino Kirkilo, kurios kandidatų į Širvintų savivaldybės tarybos narius sąraše – 16 pavardžių. O sąrašą veda – 2012 m. neteisėtai iš Širvintų laisvalaikio centro direktoriaus pareigų atleistas Vytautas Apavičius. Daugelis šios partijos pretendentų iškovoti Tarybos nario mandatą irgi yra naujokai, tačiau vienaip ar kitaip labiau žinomi plačiajai rajono visuomenei – trys jų per praėjusius Savivaldybių tarybų rinkimus kandidatavo kitų politinių jėgų sąrašuose, o štai gerai žinomą ir širvintiškių gerbiamą Remigijų Jotautį apskritai būtų galima laikyti tokių rinkimų legenda. Prieš dvylika metų, 2007-aisiais, jis į rajono Tarybą kandidatavo Partijos Tvarka ir teisingumas (liberalų demokratų) sąraše. Chirurgas tuomet ne tik pateko į Tarybą, bet turėdamas žmonių pasitikėjimą, sąraše iš ketvirtosios vietos šoktelėjo į pirmąją, aplenkęs net šios partijos skyriui vadovavusį ir „tvarkiečių“ komandą vedusį tą patį, dabar jau „darbietį“ Alfredą Astiką. Remigijus Jotautis surinko 784 pirmumo balsus, ir tai buvo antras rezultatas rajone.

Socialdarbiečių atskilimas nuo socialdemokratų galimai yra pagrindinė priežastis, kodėl pastarųjų sąraše šįkart mažiau net 8 kandidatais, nei buvo prieš ketverius metus. Ko gero, didžiausias netikėtumas – tarp socialdemokratų kandidatų neliko buvusio vedlio Andriaus Jozonio. Ar taip demonstruojamas jauno politiko charakteris, praeitus rinkimus triuškinamai pralaimėjus kovą dėl mero posto, išlieka atviras klausimas. Taip pat sąraše nebėra Roberto Bartulio. Taigi, per praėjusius rinkimus daugiausiai socialdemokratų partijai atnešę balsų veidai iš sąrašo išnyko, o juos pakeitė 7 naujos pavardės.

Gintaras Bielskis

VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE SAUSIO 4 d. (PENKTADIENIO) „Širvintų krašto“ NUMERYJE

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

102 Atsakymai į “Savivaldos rinkimus šturmuoja teisti kandidatai?”

 1. , parašė:

  Musu mere yra saunuole !

 2. ????????????? parašė:

  Gal as cia ko nerantu ar kaip cia yra, bet kaip sitaip galima egtis? Gal man kas paaiskins?

 3. vale parašė:

  Sekmes merei

 4. mega agem parašė:

  Ačiū uz puikų straipsnį.

 5. zyta parašė:

  Valio Pinskuvenes komitetui

 6. Anonimas parašė:

  paskutiniam
  Ar tiesa akis bado?

 7. Dainius parašė:

  Klausyk Bielski,o ar nenori tu eiti na …uj su savo rasliavom,nx..

 8. Anonimas parašė:

  Mes už Pinskuvienę!!!

 9. ? parašė:

  ka anukas ir konservatoriu galvos maste, kad musu rajone toki kandidata i merus iskeltu???????? beprociai jei bogu

 10. goxx parašė:

  tikrai taip

 11. hmmm parašė:

  keita kad tuskuviciene naina i rinkimus nes taip politikuoja kad slykstu net

 12. prasome parašė:

  prasome paviesinti konkrecias pavardes teistuju, kad visiems aisku butu, nu darbo partijoje tokiu zinau 4 tikrai, konservu 1 tikrai, norim pavardziu!!!

 13. to Vox parašė:

  kOMITETAS per 4 metus su zememis sutryptas. kiekvienas po keliskart apsmeiztas, apipurvintas, todel nieko nuostabaus nėra.

  Sensacija tame, kad skaidruoliai, teisingieji ir pilietiskieji visame kame yra gerokai apsipurvine, bet to nenori pripazinti.

  Aciu autoriui, kad atvere akis. Ne viskas auksas, kas auksu ziba, cha cha

 14. Vox parašė:

  Man regis, kad teistų ir slauniajame komitete yra, ar aš klystu?

 15. jo parašė:

  O sitokiais skaidruoliais, sitokiais svaruoliais skelbėsi, is kitų tyciojosi, smeize fuiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 16. paskutiniam parašė:

  O kaip atrodo senjorų sąrašas?

 17. Jonas parašė:

  Man tai keistos tos partijos, kurios kandidatus i savo partijas iraso buvusius praeitais metais moksleivius. Ka jie gali vaikai , keista, ar nebera jau normaliu zmoniu Sirvintose. Cia as apie Darbo partija, gal ir kitos partijos taip…Baisu, kas ten pas jus Lietuvoje dedasi.Atsiprasau, neturiu lietuvisko srifto, tai uz klaidas, nepykite.

 18. Anonimas parašė:

  siaubas

 19. Anile parašė:

  Tai kaip gaunasi? Šmeiždami ir skųsdami pilietiški žmogeliukai patys galimai prisigėrę nuodų. Ir pažiūrėsime, ar dar turės sąžinės ką nors šmeižti, skųsti, žeminti. Ar sėdės po lapais….atsiprašau, lapų nebėra. Nebus kur slėptis. Na, pasirodo blogis atsuko jiems nugarą. Baigėsi šventumas ir smegenų plovimo laikas.

 20. darka parašė:

  zivile laimes

 21. cia parašė:

  cia kazkas rase apie pupkaite, kad isdave parsidave, speju bijo ji vyrioko tai kas belieka, bet vistiek zema

 22. isvada parašė:

  Rinkejai savo balsais gales parodyti, kaip vertina skundikų ir šmeižikų pastangas. Kaip dabar jie gales i akis žmonėms pažiūrėti po tiek purvinimo?

Comments are closed.

scroll to top
+