Ruduo buvo derlingas, bet gelbsti ankstesnis atoslūgis

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pateiktais duomenimis, šis ruduo pagal nusikalstamumo tempus smarkiai neišsiskyrė iš bendro konteksto, nors šioks toks nusikaltėlių suaktyvėjimas jaučiamas. Bent jau Širvintų rajone. Per aštuonis šių metų mėnesius pas mus buvo užregistruotos 102 nusikalstamos veikos, o per tris rudens mėnesius – dar 48. Tad bendras iki gruodžio 1-osios užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius pasiekė pusantro šimto. Bet tai beveik šimtu mažiau nei buvo per tą patį 2020 metų laikotarpį. Tada iki žiemos pradžios buvo užregistruotos 248 nusikalstamos veikos.

Taigi, šįmet rezultatai būtų geresni, jei ne ruduo. Vien per jį iki tol užregistruotų nusikalstamų veikų viešose vietose – nuo 7 iki 14. Daugiau nei du kartus, nuo 3 iki 8, išaugo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Per tris rudens mėnesius beveik du kartus, nuo 13 iki 24, išaugo šįmet užregistruotų vagysčių skaičius. Per rudenį padvigubėjo (nuo 4 iki 8) sukčiavimų, trečdaliu (nuo 6 iki 9) išaugo turto sunaikinimo atvejų. Per tris rudens mėnesius buvo užregistruoti 2 eismo saugumo taisyklių pažeidimai, kai prieš tai per aštuonis mėnesius – 3. Daugiau nei dvigubai, nuo 3 iki 7, išaugo šiais metais užregistruotų viešosios tvarkos pažeidimų skaičius.

Tačiau net rudeninis „derlius“ sukelia optimistinių nuotaikų, kai šių metų skaičius palygini su tais, kurie buvo užfiksuoti prieš metus. Sumažėjimas jaučiamas daugelyje statistikos kategorijų. Kaip minėta, šįmet Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje užregistruotos 24 vagystės, bet pernai per 11 mėnesių jų buvo 57, t. y. beveik 2,4 karto daugiau. Viešose vietose įvykdytų nusikalstamų veikų prieš metus buvo užregistruota 20, šįmet, kaip jau paminėjome, – 7. Tačiau šiais metais užregistruota 2 sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais daugiau.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top