Prieš teismą stojusio penkių vaikų tėvo biografija tiesiog stebina

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Liepos 22 dienos pavakarę, apie 18 val., Bartkuškio kaimo liepų gatvėje Evaldo D. vairuojamą automobilį BMW 320D sustabdę policijos pareigūnai alkoholio kiekio matuokliu nustatė 2,25 prom.

Kaip dažnai būna, pasiteiravus dėl teisės vairuoti, Evaldas prisipažino, kad šios teisės neturi ir niekada nebuvo įgijęs. O kam, jei ir automobilis, kurį jis vairavo neblaivus, priklauso draugui, su kuriuo tądien susitikęs vartojo alkoholinius gėrimus. Kiek pats tiksliai išgėrė, Evaldas sakė nežinąs, įvardijo tik bendrą kiekį: dviese iššovė keturis butelius šampano, atsuko 2 litrinių alaus butelių kamštelius.

Evaldo D. pasakojimu, jiems geriant draugas V. G. pasiūlė pasivažinėti jo automobiliu. Dar pasiteiravo, kaip jis jaučiasi, ar gali vairuoti. Evaldas, kaip tikras kelių asas, pasakė, kad gali. To pakako, nors V. G. matė, kiek jis išgėrė, taip pat žinojo, kad neturi vairuotojo pažymėjimo.

Taip jie išvažiavo į Bartkuškį. Tik įvažiavus, prasilenkė su policijos pareigūnais, kurie, kaip teigė teisiamasis, iškart apsisuko ir pradėjo važiuoti už jų. Evaldas sakė supratęs, kad juos stabdys. Pasuko į pusseserės kiemą, išlipo iš automobilio, tačiau į kiemą atvažiavo ir policininkai.

Už vairavimą esant neblaiviam Baudžiamajame kodekse numatyta ir griežčiausia laisvės atėmimo iki 1 metų bausmė. Evaldas D. tai žinojo, todėl prašė teismo neskirti jam bausmės, susijusios su laisvės atėmimu. Vienas šeimą išlaikantis vyras dėjosi sunerimęs, kad tokiu atveju be maitintojo liks žmona ir penki vaikai, o dirbdamas jis dar galės ir baudą sumokėti.

Vyriškis nusikalto būdamas recidyvistas, o anksčiau teistas buvo net 8 kartus. Pavyzdžiui, 2018 metų lapkritį jis Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo nuteistas už analogiškos nusikalstamos veikos padarymą. Paminėtas įvykis Kaune nutiko šios vasaros pradžioje – birželio 7 dieną Kauno rajono policijos komisariate Evaldo D. atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant neblaiviam, kai nustatytas didesnis nei 1,51 prom. girtumas. Kaltinamasis administracine tvarka baustas 21 kartą, o 2015 metais – už vairavimą esant neblaiviam ir neturint teisės vairuoti transporto priemonių.

Teisiamasis kaltę pripažino, materialinė žala nėra padaryta, todėl jam skirta bausmė sumažinta trečdaliu – pasitenkinta 60 parų areštu. Kadangi paskui teisiamąjį driekėsi ankstesnės bausmės šleifas, teismas jam skirtą naujausią bausmę sudėjo su 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, kuri 2019 metų rugpjūtį buvo skirta Vilniaus miesto apylinkės teismo už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Sudėjus jas, teismas nutarė 6 mėnesiams Evaldą D. pasiųsti į pataisos namus, tačiau dar kartą jo pasigailėjo, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėdamas 1 metams.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+