Pernai panaikintų nuosprendžių nebuvo

Vilniaus apygardos teismo duomenimis, 2017 metais buvo apskųsti 639 nuosprendžiai, kuriuos paskelbė šio teismo veiklos teritorijoje esantys septyni apylinkių teismai. Didžioji dalis aukštesnei instancijai apskųstų nuosprendžių (493) buvo paskelbta Vilniaus miesto apylinkės teisme, mažiausiai – Širvintų (8) ir Švenčionių (7) apylinkės teismuose.

Išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendžių, penkis jų Vilniaus apygardos teismas atmetė, o tris – pakeitė. Kadangi panaikintų nuosprendžių nebuvo, pas mus paskelbtų nuosprendžių stabilimas siekė 100 proc. (2016 metais Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendžių stabilumas siekė 99,07 proc., 2015 metais – 100 proc.).

Kaip ir Širvintų, šimtaprocentinį nuosprendžių stabilumą pernai taip pat pasiekė Švenčionių ir Ukmergės rajonų apylinkių teismai.

Pernai paliktų nepakeistų Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimų procentas (nuo apskųstų sprendimų) siekė 85 proc. ir buvo geriausias Vilniaus apygardos teismo veiklos teritorijoje. Antras pagal šį rodiklį buvo Trakų rajono apylinkės teismas (72 proc.).

Lygindamas apeliacine tvarka apskųstų nuosprendžių skaičių, Vilniaus apygardos teismas informavo, kad pernai apskųsti 8 Širvintų rajono apylinkės teisme paskelbti nuosprendžiai yra dvigubai mažiau, nei 2016-aisiais (16) ir mažiau, nei 2015-aisiais (11). Per trejus metus buvo panaikintas tik vienas pas mus paskelbtas nuosprendis, o pagal šį skaičių pirmauja Vilniaus miesto apylinkės teismas (per trejus metus panaikinti 97 nuosprendžiai), Vilniaus rajono apylinkės teismas (15 nuosprendžių), Trakų ir Šalčininkų rajonų apylinkės teismai (po 7 nuosprendžius).

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+