Per 12 metų – pusšimtis žuvusiųjų, keturi šimtai sužeistųjų

Avarija Plento gatvėje. Nuotr. iš archyvo.

Avarija Plento gatvėje. Nuotr. iš archyvo.

Sekmadienį buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti.

Ši diena Jungtinių Tautų bei Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva minima trečiąjį lapkričio sekmadienį.

Kaip teigia day.lt, „šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji skatinami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose.“

Anot statistikos, kasmet Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama gerokai per 3 tūkst. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės – žūva gerokai per 200 žmonių, apie 4000 žmonių būna sužeidžiama.

Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių.

Nuo 2005 metų, kai pradėta minėti Pasaulinė žuvusiųjų eismo įvykiuose diena, Širvintų rajone buvo užregistruoti net 325 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Per tą laiką net 402 žmonės buvo sužeisti, o 56 – žuvo. Kalbant vaizdingiau, beveik per 12 metų eismo nelaimėse, kurios įvyko mūsų rajono keliuose ir gyvenviečių gatvėse, buvo sužeista beveik tiek pat žmonių, kiek jų buvo suskaičiuota Musninkuose per 2011 metų gyventojų surašymą. Žuvusiųjų statistika irgi iškalbinga: 56 žmonės – tai, galima sakyti, visas Musninkų seniūnijoje esantis Juodonių kaimas, o gal ir daugiau, kadangi tiek žmonių šiame kaime buvo suskaičiuota per 2001 metų gyventojų surašymą.

Tiesa, pateikiamos statistikos „liūto dalis“ tenka 2005-2007 metams, kai kasmet rajone būdavo užregistruojama apie 50 ir daugiau įskaitinių eismo įvykių. Daugiausia netekčių atnešusiais metais reikėtų laikyti 2007-uosius, per kuriuos užregistruoti net 58 tragiški eismo įvykiai, jų metu buvo sužeisti 75, o žuvo – 9 žmonės.

Per šiuos dvylika metų nebuvo nė vienų metų, kada eismo įvykiai nebūtų nutraukę gyvybės siūlo. Mažiausiai ašarų pralieta 2011-aisiais, kada mūsų rajone užregistruotame eismo įvykyje žuvo tik vienas žmogus, tačiau tais metais buvo sužeisti 35 žmonės, o tai, pavyzdžiui, dvigubai daugiau, nei 2013-aisiais, trigubai daugiau, nei 2014-aisiais.

Per dešimt šių metų mėnesių rajone buvo užregistruota 11 įskaitinių eismo įvykių, jų metu 3 žmonės žuvo, 14 buvo sužeista. Metai dar nesibaigė, o pagal sužeistųjų skaičių jau pralenkėme 2015-uosius…

ŠK informacija

Pasiskundė dėl kaimyno

Lapkričio 14-16 dienos

Per tris dienas Širvintų policija išaiškino 10 administracinės teisės pažeidėjų, 7 jų pažeidė Kelių eismo taisykles. Pirmadienį Musninkų seniūnijoje automobilį „Audi A4“ neblaivus vairavo 1994 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas.

Lapkričio 14 dieną policija gavo Alionių seniūnijos gyventojos skundą dėl kaimyno chuliganiško elgesio jos atžvilgiu.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+