Nusikaltėliai vis mažiau linksta ieškoti bendražygių

Per septynis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota kiek daugiau nei 27 tūkst. nusikalstamų veikų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šįmet nusikalstamumas šalyje sumažėjo maždaug 5 procentais – per 1,3 tūkst. veikų.

Širvintų rajonas yra vienas iš tų, kur nusikalstamumas per metus taip pat sumažėjo. 9 proc. arba 12 veikų – būtent tiek nusikalstamų veikų šįmet užregistruota mažiau nei per septynis 2022 metų mėnesius. Iki 2023 metų rugpjūčio 1-osios, kaip rodo Informatikos ir ryšių departamento pateikiami skaičiai, Širvintų rajono savivaldybėje įvykdytos 122 nusikalstamos veikos. Pernai jų buvo 134.

Apibendrinus ištirtų veikų duomenis mums sakoma, kad 2 nusikalstamas veikas padarė nepilnamečiai ar dalyvavo jas darant (prieš metus šią grafą puošė nulis), 31 – neblaivūs asmenys (buvo 39), 24 – anksčiau nusikaltę asmenys (buvo 20). Kaip ir prieš metus, rajone dar neužregistruota grupinių nusikaltimų.

Arba nusikaltėlių sumažėjo tiek, kad jiems sunku vienam kitą susitikti, arba konkurencija tarp jų tokia aštri, kad nėra noro dalintis, galima juokais pagalvoti. Tačiau atsakymas, ko gero, čia kitas – pastaruoju metu dominuoja „individualiomis“ ar „asmeninėmis“ vadintinos nusikalstamos veikos: vairavimas esant neblaiviam, buitinis smurtas, sukčiavimas elektroninėje erdvėje ir pan. Pavyzdžiui, šįmet mūsų rajone užregistruoti 35 atvejai, kai neblaivūs asmenys vairavo transporto priemones ir jiems buvo nustatytas didesnis kaip 1,51 prom. neblaivumas.

Tiesa, neblaivių vairuotojų, patrauktų baudžiamojon atsakomybėn, šįmet sumažėjo, nes pernai mūsų rajone tokių buvo 45. Tačiau užregistruoti net 34 fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo atvejai, kai prieš metus tokių buvo tik 19. Šįmet 16 atvejų kalti neblaivūs smurtautojai. Beveik pusė apkaltintų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top