Nors suklaidino, vis tiek kaltas

Esame pateikę įvairių prasimanymų, kuriuos Skubios pagalbos centrui pasakoja telefonu 112 paskambinę rajono gyventojai, bet tokios istorijos dar nebuvo. Sausio 21-osios vėlų vakarą, keliasdešimt minučių iki vidurnakčio atsiliepę į skambutį, Skubios pagalbos centre iš rajono gyventojo Jono M. išgirdo apie išprievartavimą.

Išprievartavimas laikomas vienu iš sunkių nusikaltimų, todėl suprantama, kad į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųsta policija. Atvykusiems policijos pareigūnams Jonas M. sakė, kad tada, kai sausio 19-ąją sugyventinė jo neįleido į namus, jis girdėjo, kad moteris bute yra su kitu asmeniu. Kai sausio 21-ąją grįžo namo ir paklausė sugyventinės, ką ji bute darė su kitu vyriškiu, ši atsakė, kad „benamis E. K. ją išprievartavo“. Jonas M. sakė sugyventinės paklausęs, ar kviesti dėl to policiją, o ji liepusi kviesti. Tada paskambino.

Tačiau moteris aiškino, kad ji visai neprašiusi kviesti policiją. Jono M. sugyventinė tikino, kad pas ją jokie kiti vyrai nesilankė, įvardyto benamio ji nepažįsta, o sugyventinis melagingai paskambino bendrajam pagalbos centrui iš pavydo, įvykį pats išsigalvodamas.

Tad Jono M. skambutis Skubios pagalbos centrui buvo traktuotas kaip melagingas iškvietimas. Jonas M. su tuo nesutiko ir aiškino buvęs suklaidintas.

Išeina, kad Jonas M. nekaltas? Ne visai. Teismo įsitikinimu, nors Jonas M. galėjo būti suklaidintas, jis neturėjo kviestis pagalbos, pranešti apie įvykį, su kuriuo niekaip nebuvo susijęs ir nebuvo dėl jo tikras. Tad už padarytą nusižengimą jam skirta administracinė nuobauda. Atsižvelgus į aplinkybes, – švelnesnė, negu numatyta, t. y. pasitenkinta įspėjimu.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+