Nagrinės iš naujo

Praėjusią savaitę „Širvintų kraštas“ rašė, kad sostinėje įregistruota J. Varno Vilniaus radijo studija apskundė Vilniaus apygardos teismui sprendimą, kuriuo Vilniaus regiono apylinkės teismas atsisakė atnaujinti terminą apeliaciniam skundui pateikti laikant, kad jis buvo praleistas dėl svarbių aplinkybių. Tuo pačiu buvo paprašyta panaikinti Širvintų rūmų sprendimą ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos ieškinį atmesti kaip nepagrįstą.

Trumpai priminsime, kad teisinis ginčas tarp Širvintų rajono savivaldybės administracijos ir kabelinės televizijos paslaugą Širvintose teikiančios įmonės kilo, kai Savivaldybė prieš trejus metus informavo J. Varno Vilniaus radijo studiją, jog ši privalo išsikelti iš Savivaldybei priklausančio senosios gaisrinės pastato, kuri dar 2005 metais verslininkui išnuomojo anuomet rajonui vadovavę „valstiečiai“.

2015 metais verslininko paprašyta atlaisvinti jo užimamas patalpas, kadangi nuo nuomos sutarties pradžios praėjo dešimt metų, o pagal Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos tvarkos aprašo 17 punktą nuomos terminas negali viršyti bendrą 10 metų laikotarpį.

Vilniaus regiono apylinkės teismas šįmet patenkino Savivaldybės ieškinį dėl J. Varno Vilniaus radijo studijos iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų. Šis teismo sprendimas nebuvo apskųstas ir birželio 10 dieną įsiteisėjo. Tačiau verslininkas susigriebė ir jau po laiko kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismą prašydamas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui pateikti laikant, kad jis buvo praleistas dėl svarbių aplinkybių. Kaip minėta, pirmosios instancijos teismas rugpjūčio 17 dienos nutartimi šio verslininko prašymo netenkino, tad rugpjūčio 23 dieną atsakovas J. Varno Vilniaus radijo studija Vilniaus apygardos teismui pateikė atskirąjį skundą, prašydamas panaikinti šią Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų nutartį ir atnaujinti terminą apeliaciniam skundui pateikti laikant, kad jis buvo praleistas dėl svarbių aplinkybių.

Ir štai rugsėjo 20 dieną Vilniaus apygardos teismas rašytinio proceso būdu išnagrinėjo J. Varno Vilniaus radijo studijos apeliacinį skundą ir minėtą 2018 metų rugpjūčio 17 dienos nutartį netenkinti prašymo dėl termino atnaujinimo panaikino. Klausimas perduotas nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+