Keisti sutapimai: savininkai užmiega, o Donatui sukyla noras vairuoti jų automobilius

Nors baigiasi vos antrieji metai, kada už vairavimą esant neblaiviam, kai kraujyje randama daugiau kaip 1,5 prom. alkoholio, galioja baudžiamoji atsakomybė, jau pasitaikė ne vienas atvejis, kai prieš teismą už tokį pat nusikaltimą stojama antrą kartą. Vienas iš tokių nuteistųjų – 1984 metais gimęs širvintiškis Donatas G. 

Donatas G. neblaivus vairavo automobilį „Mercedes Benz C200“ rugpjūčio 8-osios popietę. Kelyje Maišiagala-Širvintos sustabdę transporto priemonę, policijos pareigūnai alkotesteriu nustatė 2,5 prom. girtumą. Tiesa, vėliau paimto kraujo tyrimas „normą“ kiek sumažino, tačiau ir 2,05 prom. visiškai pakako, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Donatas G. savo kaltę pripažino. Jis teigė, kad tądien su P. D. nuvyko pas pastarojo giminaitį, o gal pažįstamą. Nuvykę P. D. automobiliu, šį paliko prie parduotuvės esančioje aikštelėje, o patys iki namų nuėjo pėsčiomis ir ten girtavo. Paskui su P. D., jau būdami neblaivūs, grįžo prie automobilio. Donatas užėjo į parduotuvę ir nusipirko alaus bei cigarečių, o grįžęs pamatė, kad P. D. miega keleivio sėdynėje. Nežinojo kaip elgtis, ir nutaręs parvažiuoti į Širvintas. Sėdo prie vairo, užvedė variklį ir išvažiavo. Vos pasukus Širvintų link, variklis pradėjo gesti, trūkčioti, tada prabudo savininkas. Nuvažiavo gal 300 metrų, kai prie jų privažiavo policijos pareigūnai.

P. D. sakė, kad jie su Donatu G. yra draugai, naudojasi vienas kito daiktais, tad pastarajam už tai, kad vairavo jo automobilį, pretenzijų neturi.

Sustabdę šį automobilį, policijos pareigūnai taip pat nustatė, kad nėra atlikta mersedeso valstybinė techninė apžiūra, Donatas G. ne tik vairavo neblaivus, bet ir neturėdamas teisės.

Įdomiausia tai, kad Donatas G. ne tik antrą kartą pateko į teisiamųjų suolą už vairavimą esant neblaiviam, bet ir tai, kad pirmąjį savo teistumą užsidirbo analogiškomis sąlygomis. 2017 metų kovo 12-osios vakarą Širvintų kaimo Sodžiaus gatvėje sustabdę V. L. automobilį „Opel Zafira“, policijos pareigūnai nustatė, kad jį vairavęs Donatas G. yra sunkiai apgirtęs – kraujyje buvo rasta 2,98 prom. alkoholio. Prie opelio vairo sėdėjęs Donatas paaiškino, kad kartu su automobilio savininku gėrė alkoholį, o kai šis užmigo, sėdo prie vairo, užvedė variklį ir važiavo pas draugą, tačiau kelyje pasipainiojo policija.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, kad Donatas G. nusikalto būdamas recidyvistas. Paskutinį kartą administracine tvarka jis buvo baustas 2017-ųjų kovą, praeityje taip pat yra baustas administracine tvarka už administracinius pažeidimus, kai vairavo, būdamas neblaivus, tačiau tinkamų išvadų nepadarė ir vėl vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus. Donatas nedirba, registravosi Darbo biržoje, tačiau, kaip teigė, buvo „išbrauktas dėl neatvykimo nustatytu laiku“, teismo jam skirtos baudos nėra sumokėjęs.

Donatui G. teismas skyrė 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus su anksčiau jam skirta bausme, Donatas G. nuteistas 1054,48 Eur bauda ir laisvės atėmimu 4 mėnesiams. Tačiau į belangę Donatas G. sės tik tuo atveju, jei per 1 metus 3 mėnesius vėl nenusikals.

Asmuo šiuo laikotarpiu įpareigotas pradėti dirbti, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar gydymusi stacionare. Taip pat skirtas draudimas 3 metus naudotis specialiąja teise vairuoti kelių transporto priemones.

Tai dar ne viskas. Teismas nutarė iš Donato G. išieškoti 1280 eurų, t. y. jo vairuoto mersedeso vertę atitinkančią sumą.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Skriaudikas aiškus. Bet ar jis vienas kaltas dėl to, kas nutiko?

Už sulaužytus dantų protezus atsilygino spyriu į tarpukojį

„Kol kas aš vienintelė moteris Širvintų komisariate, turinti tokį laipsnį…“

Pritrūko vos dvejų metų iki nepriekaištingo vairavimo „auksinio jubiliejaus“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos