Į savivaldybę vienas po kito plaukia skundai. Kodėl?

Neprižiūrima žolė

Tai gyventojų susirūpinimas dėl kaimynų ir kitų teritorijų nešienaujamos žolės.

Neprižiūrima žolė, anot gyventojų ir Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus specialistų ne tik neprideda grožio bendram gyvenvietės peizažui, bet didžiausią nerimą kelia tai, kad aukšta, neprižiūrima žolė yra puiki terpė veistis erkėms bei viską griaužiantiems šliužams.

Taisyklės visiems gyventojams vienodos. Kodėl vieni prižiūrėdami savo sklypą turi nerimauti dėl parazitų ateinančių iš šalia esančio tinkamai neprižiūrimo sklypo? Todėl, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius sudarė darbo grupę, kuri liepos 7-9 dienomis važinės po Širvintų miestą ir rajoną tikrindami pažeidėjus, kurie nesilaiko Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklių 7.3 punkto, kuris teigia „neužstatytose ar priskirtose teritorijose prižiūrėti, kad neaugtų savaiminiai krūmai ir piktžolės, teritoriją šienauti periodiškai taip, kad žolės aukštis būtų ne didesnis nei 15 cm.“. Užfiksavus taisyklių nesilaikymą, pažeidėjai bus baudžiami pagal Administracinio nusižengimo kodeksą (366 str.)

Teritorijų priežiūros kontrolė vyks kas mėnesį, sudaryta darbo grupė tikrins miesto ir rajono teritorijas, matuos žolės aukštį ne šį vienintelį kartą, tad prašome gyventojų periodiškai prižiūrėti teritorijas dėl savo ir aplinkinių gerovės.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top