Husariškas šaunumas: aplenkęs kitą motociklą kilstelėjo ranką ir … nulėkė į griovį

Anuomet motociklas buvo tapęs viena populiariausių transporto priemonių, todėl ir visuomenėje buvo paplitę įvairių juokelių bei anekdotų apie motociklininkus. Apžergę dvirates ar trirates transporto priemones į visas puses zujo paaugliai, jaunimėlis, solidūs dėdės, o kartais ir tetos. Situacijos, į kurias patekdavo motociklininkai, kartais tikrai būdavo vertos anekdotų, ypač dėl motociklininkų nerūpestingumo, nutrūktgalviškumo. Dažniausiai pagrindinė mintis buvo ta, kad motociklais laksto „begalviai“, kuriems automobilis yra neįgyvendinama svajonė.

Laikai keičiasi, o istorijos – ne. Tai nereiškia, kad nutrūktgalviai ir begalviai sau renkasi motociklus. Dažnai didesnių kvailysčių padaro automobilininkai, kuriems šiandien įsigyti automobilį yra daug paprasčiau ir pigiau, nei motociklą. Bet ir įsigiję motociklus neretai priverčia iš nuostabos pakelti antakius.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose paskelbtas baudžiamasis įsakymas iki tol tris kartus teistam Vilniaus rajono Glitiškių kaimo gyventojui R. G. 1994 metais gimęs motociklininkas visus tris kartus buvo teistas užsienyje – Jungtinėje Karalystėje.

Dabar prie savo „uždarbių“ R. G. gali įsirašyti ir teismo įsakymu jam paskirtą galutinę 70 MGL (3500 Eur) dydžio baudą, kurią teismas leido sumokėti per pusantrų metų nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

2022 metų rugsėjo 25 dieną Širvintų rajono policijos komisariate buvo užregistruotas pareigūno tarnybinis pranešimas, kad tą dieną apie 13 val. Širvintų rajone, 5-ajame kelio Maišiagala-Širvintos kilometre, šis kaimyninio rajono gyventojas vairavo motociklą PIAGGIO VESPA 300 būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Suprantama, kad tokiu atveju buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tuomet užregistruotų įvykių suvestinėje policija atskleidė ne visas šio įvykio detales. Pasirodo, R. G. buvo nustatytas 2,03 prom. neblaivumas, o motociklininkas dar ir pateko į eismo įvykį.

Kaip ikiteisminio tyrimo metu teigė motociklininkas, 2022 metų liepą jis Italijoje nusipirko 300 kub. cm variklio tūrio motociklą, išoriškai labiau panašų į motorolerį. Nuo vyresnės kartos technikos mylėtojams žinomų analogų jis gal tik ir skiriasi variklio galingumu. Pavyzdžiui, sovietmečiu populiaraus motorolerio „Turist“ variklio tūris buvo 200 kub. cm, o „Viatkos“, kuri iš esmės buvo nukopijuota itališka VESPA, – dar mažesnis, vos 148 kub. cm. Tuo tarpu 300 kub. cm anuomet buvo laikomas solidus variklio galingumas. Pavyzdžiui, motociklo JAWA variklio galingumas, priklausomai nuo motociklo modelio, svyravo nuo 250 iki 350 kub. cm.

Apsižergęs 300 kub. cm VESPA, kaimyninio rajono gyventojas mūsų rajone jo nesuvaldė. Kaip buvo iš tiesų, pasakyti sunku. Pavyzdžiui, R. G. aiškino, jog apie tai, kad pateko į avariją Širvintų rajone, jis sužinojo būdamas ligoninėje Vilniuje. Tačiau paties įvykio nepamena. Nepamena ir to, kaip jam buvo nustatinėjamas girtumas. Bet fakto, kad vairavo būdamas neblaivus, neneigia.

Apie eismo įvykį policijai pranešė kiti eismo dalyviai. Kaip pasakojo kitas motociklininkas, jam važiuojant keliu Maišiagala-Širvintos, kelio ruožo vingyje ties Gudulinės kaimu aplenkė maždaug 100 km/h greičiu pralėkęs motociklininkas, kaip paskui paaiškėjo – R. G. Aplenkęs, motociklininkas lyg koks husaras šaunumui įtvirtinti kilstelėjo dešinę ranką, tuojau pat užvažiavo ant žvyruoto kelkraščio ir nesuvaldė motorinės transporto priemonės ir nukrito nuo jos. Motociklas paskui liko gulėti ant važiuojamosios kelio dalies. Liudytojas sustojo, priėjo prie griovyje gulinčio vyro ir išgirdo jo kriokavimą bei sunkų kvėpavimą. Tuo metu sustojo dar ta pačia kryptimi vykę asmenys, kurie ir iškvietė Greitąją medicinos pagalbą.

Atvykę policijos pareigūnai rado griovyje be sąmonės gulintį R. G. Atvykus greitosios medicinos pagalbos brigadai, kuri suteikė pirmąją pagalbą, motociklininkas atgavo sąmonę. R. G. dėl eismo įvykio metu sutrikdytos sveikatos bei patirtų kūno sužalojimų paaiškinti eismo įvykio aplinkybių negalėjo, tačiau sugebėjo pūsti į alkotesterį. Pirmuoju pūtimu buvo nustatytas 2,17 prom., antruoju – 2,03 prom. neblaivumas. Greitoji medicinos pagalba susižalojusį motociklininką išvežė į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.

Buvo nustatyta, kad teisę vairuoti tokį motociklą R. G. turi, tačiau transporto priemonė Lietuvoje neįregistruota, yra su Italijos valstybiniais numeriais.

Jau paskui R. G. paaiškino, kad tądien su draugais prie namų gėrė alų. Kaip savo motociklu tą dieną atvažiavo į Širvintų rajoną ir ko čia važiavo, motociklininkas paaiškinti nesugebėjo. Jokių draugų čia neturi. Atmintis grįžo nuo tos vietos, kai atsipeikėjo ligoninėje Vilniuje.

R. G. teisme prašė, kad jam būtų skirta kuo mažesnė bauda, kuo trumpesnis teisės vairuoti atėmimo terminas, „kadangi teisė vairuoti reikalinga darbe“.

Apie ankstesnius R. G. teistumus jau užsiminėme. Vertindamas R. G. asmenybę, teismas sužinojo, kad motociklininkas per 3 metus administracine tvarka buvo baustas 8 kartus, paskutinį kartą – 2022 metų liepos 23 dieną už nustatyto greičio viršijimą 20-30 km/val., už ką yra numatyta 30-90 Eur bauda.

Teismas pažymėjo, kad visi administraciniai nusižengimai buvo susiję su transporto priemonių vairavimu. Tai ir leistino greičio viršijimas, ir transporto priemonės vairavimas be privalomosios techninės apžiūros, ir kt. Buvo ir rimtesnių pažeidimų: 2020 metų liepos 16 d. R. G. buvo surašytas protokolas už tai, kad jis vairavo transporto priemonę būdamas lengvai apgirtęs.

Skyręs baudą, teismas konfiskavo motociklą ir uždraudė pusketvirtų metų naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top