Ėmė pasivažinėti, bet nežino, kodėl … ėmė

Audi 100. Asociatyvi Fueltopia.co.uk nuotr.

2020 metų birželio 22 dieną buvo gautas Širvintų gyventojo pareiškimas, kad iš Motiejūnuose esančio automobilių serviso aikštelės buvo pavogtas 1989 metų laidos automobilis AUDI 100. Jį žmogus buvo nusipirkęs. Kadangi nebegaliojo automobilio techninė apžiūra, pirkinys buvo atvežtas autovežiu. Atvežus, savininko nebuvo, tad automobilis buvo paliktas su rakteliais, dokumentais. Per kelis mėnesius, kai jis stovėjo, išsikrovė akumuliatorius.

Paaiškėjo, kad tą automobilį AUDI 100 Motiejūnuose pavogęs Erikas Subačius ir pats negalėjo iki galo paaiškinti, kodėl taip pasielgė. Nors rašytiniame prisipažinime policijai Erikas rašė, kad tą automobilį pavogė norėdamas pasivažinėti, vėliau pats pridūrė negalįs nurodyti priežasties, kodėl „ėmė tą automobilį“.

Erikas dar iki tol pažinojo automobilių serviso savininką. Netoli jo autoserviso esančioje aikštelėje jis 2020 metų birželio 20 dieną pastebėjo paliktą kažkieno automobilį AUDI 100. Buvo šeštadienis. Taip nutiko, kad kitą dieną jis su draugu, kurio ikiteisminio tyrimo pareigūnams, o paskui ir teismui nenurodė, važiavo pro šalį ir prisiminė tą paliktą automobilį ir pasakė draugui, kad čia stovi jo automobilis, kurį reikia paimti.

Pabandė užvesti, bet nepavyko. Tada paprašė draugą patempti, kol jo automobilis užsives.

Tą automobilį tempė apie 5 km. Turbūt per tiek laiko ir vežimas užsivestų, bet štai AUDI 100 – niekaip. Tada automobilį paliko miške, pasiimdamas akumuliatorių.

Tai buvo antras kartas, kai Erikas Subačius buvo teisiamas. Prieš tai jis Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu buvo nuteistas 9 mėnesių laisvės apribojimo bausme už sukčiavimą. Nuo ankstesnio teistumo iki naujo nusikaltimo padarymo prabėgo vos keli mėnesiai. Supratęs, kad pirmasis teistumas gyvenimo pamoka Erikui netapo, teismas į tai atsižvelgė, skirdamas galutinę subendrintą 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Tik vargu, ar ji Eriką išgąsdins. Ir prieš tai jam buvo nurodyta naktimis būti namuose, dirbti. Ir kas? Nusikaltimą jis padarė, kai buvo šviesu. Dieną dar geriau matyti, kur kas stovi…

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+