„Dengdamas stalą, Stanislav’as naminukę skanino citrina

Kiek kilogramų citrinų reikėtų paskaninti toną naminukės?

Darydami kratas, policininkai randa ne tik nemažus kiekius naminės degtinės, tačiau ir išradingus aparatus naminei degtinei gaminti. Asociatyvi Lietuvos policijos nuotr.

Kol politikai dėl naminės degtinės įteisinimo ginčijasi daugiau nei dešimt metų, Stanislav L. kolekcionuoja teistumus už šią veiklą.

2016 metų rugpjūtį Ukmergės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu nuteistas už tai, kad 2015-ųjų liepą savo sodyboje Lauryniškių kaime pagamino aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti ir neteisėtai jį laikė už savo sodybos ribų ant upelio kranto. Nuo liepos iki tų metų gruodžio pradžios jis ten pat per septynis kartus neteisėtai pagamino 297,50 litrus naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 15,29 litrų denatūruoto etilo alkoholio skiedinio. Nedidelę dalį, mažiau nei 2 litrus tų gėrimų laikė namuose, o likusius – kaimyninės sodybos svirne. 2016 metų sausio 14 dieną kiek daugiau nei dešimt litrų jis gabeno savo automobiliu AUDI A6, kai buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Pareigūnai kratos metu rado ir paėmė likusius gėrimus.

Jau įkliuvęs, Stanislav L. iš nenustatyto asmens, turėdamas tikslą realizuoti, įgijo 20 litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų, kuriuos neteisėtai laikė savo sodyboje. Ankstyvą 2016 metų kovo 11-osios rytą automobiliu AUDI A6 jis gabeno beveik 18,5 litro, kai 6 val. buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Bylą išnagrinėjęs teismas Stanislav L. skyrė galutinę 100 MGL (5000 eurų) dydžio baudą.

2023-iųjų kovą analogiška byla, iškelta šiam asmeniui, buvo išnagrinėta Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad Stanislav L. 2022 metų rugpjūčio 10 dieną iš nenustatyto asmens, turėdamas tikslą realizuoti, įgijo 142,69 litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų (naminės degtinės), kuriuos laikė neteisėtai. 2022 metų rugsėjo 14 d. vykusios kratos metu policijos pareigūnai virtuvėje rado tris butelius (3,22 l) naminės degtinės, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija svyravo apie 49-53 proc., o ūkiniame pastate – 139,47 litrus naminės degtinės 34 buteliuose bei trijuose 25 l talpos kanistruose (tūrinė etilo alkoholio koncentracija svyravo nuo 46,5 iki 55 proc.).

Stanislav L. savo kaltės neneigė. Jis teigė, kad nusipirkti naminės degtinės jam pasiūlė į sodybą atvažiavęs iš matymo pažįstamas žmogus. Kadangi anksčiau iš jo yra pirkęs naminę degtinę ir ji buvo geros kokybės, tai ir šį kartą nusprendė nusipirkti. Iš jo nusipirko šešis plastikinius bakelius (kanistrus) po 25 litrus, tai yra apie 150 litrų naminės degtinės. Nupirkto alkoholio nematavo. Naminę degtinę pirko savo reikmėms: bulviakasiui, ūkio darbų atlikimui. Kadangi turi didelius žemės plotus, kuriuos tvarkant reikalingi pagalbininkai, todėl tokį didelį kiekį ir nupirko. Kaip sakė kaltinamasis, „norėjo ūkio darbuose jam padedantiems žmonėms „padengti stalą“.

Stanislav L. sakė net nepagalvojęs, kad toks įsigijimas yra laikomas veikla, turint tikslą realizuoti. Nupirktą naminę degtinę (tris kanistrus) supilstė į įvairios talpos plastikinius ir stiklinius butelius. Butelius su išpilstyta degtine ir likusius tris kanistrus su namine degtine laikė ūkiniame pastate, esančiame priešais jo namą kitoje kelio pusėje. Nuo tada, kai įsigijo, jis nupirktą naminę degtinę gėrė, vaišino pagalbininkus ūkio darbuose. Koks kiekis naminės degtinės buvo išgertas, nežino. Tačiau niekam naminės degtinės nepardavė. Name virtuvėje po kriaukle esančioje spintelėje buvo pastatęs dar 3 butelius su namine degtine, vienoje talpoje į degtinę buvo įdėjęs citrinos gręžinėlių.

Procesas buvo baigtas baudžiamuoju įsakymu, taigi Stanislav L. skirtina bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Laikinai sulaikytas nepilną parą, Stanislav L. „atidirbo“ dalį baudos, lygią 2 MGL (100 Eur).

Pripažinęs kaltu, teismas Stanislav L. dar kartą skyrė 100 MGL (5000 eurų) dydžio baudą ir leido ją sumokėti per 12 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top