Dalius negalėjo paaiškinti savo poelgio motyvo, tačiau akivaizdu, kad dėl to kalti kvaišalai

Iki šiol šešis kartus teistas Dalius K. daugiausia mindė teismo Širvintose slenkstį. Besipraktikuojantis vagystėmis, Dalius kartą išklausė nuosprendį Vilniuje, kai 2021 metais buvo teisiamas už sukčiavimą. Prieš pat Naujuosius 2022 metus teismas tada jam skyrė 50 parų areštą, bet Daliaus, reikia manyti, tai nė kiek neišgąsdino. Juk prieš tai teismas Širvintose jam buvo skyręs 45 parų, o po pusantrų metų – ir 90 parų arešto bausmes. Trumpalaikis buvimas už rakinamų vartų vyrui gal net patiko, nes jau po trijų mėnesių paskutinioji arešto bausmė buvo subendrinta su nauja, ir Daliui K. buvo skirta galutinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nepraėjus nė metams, jo vėl laukė nuosprendis: šįkart ankstesnė bausmė buvo subendrinta su nauja ir už naujas nusikalstamas veikas paskirta galutinė 2 metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tik nuo skambučio iki skambučio Dalius K. nesėdėjo. Mūsų teismų sistema prisistato esanti labai humaniška, nes siekia, kad žmonės ne kentėtų už savo nusikaltimus, o darytų išvadas ir įtikintų teismus, jog tai darydami taisosi. Į laisvę Dalius išėjo dar tų pačių metų pabaigoje: 2023 metų spalio 20 dieną jis buvo paleistas iš Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo ir įtrauktas į probuojamųjų asmenų registrą, taikant intensyvią priežiūrą.

Galimai supratęs, kad dideliame mieste lengviau ištirpti tarp žmonių, o gal matydamas platesnę terpę naujoms veikloms (per paskutinius penkerius metus jis buvo baustas už važiavimą viešuoju transportu, smulkiąsias vagystes, Kelių eismo taisyklių pažeidimus), vyras jau kuris laikas kaip buvo apsistojęs Vilniuje. Tačiau parodyto pasitikėjimo vyras nebuvo vertas. Šių metų balandžio pabaigoje jau naują Daliaus K. nusikaltimą nagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas.

O nusikalto Dalius K. šių metų balandžio 3-iosios popietę, kai vienoje sostinės maršrutinio transporto sustojimo stotelėje, pribėgęs prie vienos moters, jai iš rankų išplėšė mobiliojo ryšio telefoną. Telefonas nebuvo kažkuo ypatingas, tokius dabar turi daugelis. Toks eilinis „Xiaomi Redmi 12“.

Tądien, kai nusikalto, buvo likę mažiau kaip mėnuo iki Daliaus K. bausmės pabaigos. Būtų susiturėjęs tas tris likusias savaites, apykojės nešioti nebebūtų reikėję.

Paskui nukentėjusioji sakys, kad išlipusi iš autobuso ji iš rankinės išsitraukė telefoną. Net nespėjo atidaryti jo dėkliuko, kai pajautė, jog prabėgančio vyro telefonas buvo ištrauktas iš rankų. Iš karto pradėjo šaukti „Gaudykit vagį“, taip pat ir pati pradėjo pati bėgti paskui jį. Tuomet kažkoks vyras, kuris matyt išgirdo jos pagalbos šauksmą, pakišo vagiui koją.

Įvykio liudytojai pasakojo, kad Daliui K. nukritus, iš kišenės iškrito ne tik telefonas, bet ir švirkštas. Policijos pareigūnams tikrinant kišenes, švirkštas su adatomis buvo rastas ir jo kišenėje.

Dalius K. tvirtino, kad „šiuo metu jau nėra priklausomybės“. Pabuvęs suėmime jis atseit „atsigavo, kadangi iki suėmimo vartojo“. Nuo 2023-iųjų lapkričio jis vartojo fentanilį.

Dalius K. sakė, kad jam buvo išrašyti vaistai, tačiau jis stengėsi kuo mažiau juos gerti. „Šie vaistai yra skirti miegui, skausmui malšinti ir raminamieji“, – aiškino teisiamasis ir tikino, kad nenori dalyvauti metadono programoje, nes „tai yra dar baisesnis narkotikas“.

Skirdamas bausmę teismas nusprendė, kad akivaizdu, jog ankstesnės švelnesnės Daliui K. skirtos bausmės buvo neveiksmingos, nes nepadarė kaltinamajam teigiamo poveikio. Tad nėra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai kaltinamajam bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu Daliui K. skirta galutinė subendrinta 1 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top