Atvažiavęs į Širvintas pirkti motociklo, nepilnametis pasakė, kad pinigų prasimanė apiplėšęs parduotuvę

Alkoholis. Asociatyvi nuotr. iš archyvo

„Lenk medį, kol jaunas“, – seną tiesą sako lietuvių liaudies patarlė. O kad yra ką lenkti ir tai daryti nėra lengva, irgi tiesa. Kartais dar į pilnametystę neįžengęs jaunimėlis krečia tokias išdaigas, kad norisi griebtis širdies lašų. Ir kas iš tokio medelio išaugs?

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose paskelbtas nuosprendis nepilnamečiui, kurį dėl galiojančių apribojimų pavadinkime Ernestu. Maždaug per pusmetį nepilnametis įvykdė tris vieną į kitą panašius nusikaltimus, iš kurių paskutinį kartą – jau būdamas du kartus teistas. Trečio karto gal ir nebūtų buvę, jeigu teismas, nepilnamečiui iš karto skyręs laisvės atėmimo bausmes už jo įvykdytas vagystes ir plėšimus, abu kartus nebūtų jo palikęs laisvėje. Viltasi, kad jaunuolis dar pasitaisys, pasuks į doros kelią.

Tuo metu, kai Ernestas nusikalto, jam tebuvo 16 metų, tačiau biografija tokia marga ir „lopyta“, kad sunku būtų rasti dar kitą tokią.

2023 metų rugpjūčio 14 dieną teismo Ukmergėje apdovanotas subendrinta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau laisvėje 1 metams 6 mėnesiams dar paliktas Ernestas netrukus jau teisinosi, kad į vagysčių kelią jis sugrįžo todėl, kad „prasidėjo draugų gimtadieniai, o jis neturėjo pinigų“.

Per trumpą laiką Ukmergėje nepilnametis įvykdė net 4 nusikalstamas veikas, kol bausmės vykdymo atidėjimas jam panaikintas ir nuo 2023 metų lapkričio 22 dienos jis pradėjo atlikti jam skirtą subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Visas keturias nusikalstamas veikas jis padarė kiek daugiau nei per savaitę.

2023 metų rugsėjo 11 dienos vakarą atėjęs į parduotuvę „IKI Stotis 113“, Ernestas iš lentynos paėmė du konjako „Hennessy“ 0,35 l talpos butelius, kurių bendra vertė 45,90 Eur. Laikydamas po butelį rankose ir atvirai tai matant pardavėjai – kasininkei, nepilnametis nesumokėjęs už konjaką pasišalino iš parduotuvės.

Dvi vagystes Ernestas įvykdė rugsėjo 18 dieną. Apie 14.07 val. jis atėjo į Ukmergėje esančią parduotuvę „IKI V. 1053“, iš lentynos paėmė vieną viskio „Jack Daniel’s“ litrinį butelį už 32,95 Eur ir vieną viskio „Jack Daniel‘s“ 0,7 l talpos butelį už 20,95 Eur.

Apsaugos darbuotojas sakė dar prieš tai atpažinęs jaunuolį, kuris ne kartą yra apsivogęs parduotuvėje, todėl jį pradėjo stebėti. Kai Ernestas pajuto, kad yra stebimas, jis staiga pasileido bėgti ir išbėgo su prekėmis nesumokėjęs.

Maždaug po dviejų valandų Ernestas atėjo į gėrimų parduotuvę Anykščių gatvėje. Iš lentynos jis paėmė du 0,7 l talpos viskio „Jameson“ butelius, bendrai kainuojančius 45 Eur, ir juos laikydamas rankose atvirai matant parduotuvės vedėjai nesumokėjęs pasišalino.

„Riebiausią“ savo nusikaltimą Ernestas įvykdė rugsėjo 19 dieną. Apie 13.34 val. atėjęs į prekybos centrą „Pivonija“ ir pardavėjai – kasininkei atidarius kasos aparato stalčių, jis atvirai iš kasos stalčiaus pagrobė 1060 Eur ir su jais rankoje pasišalino iš parduotuvės.

Už dalį pavogtų pinigų Ernestas pirmiausiai nusipirko liemenę, naujus batus, megztinį. Tada sėdo į taksi ir nuvažiavo į kaimą, ten pabuvo, paskui su draugu, kuris jį pavežė, atvažiavo į Širvintas. Paaiškino, kad važiuoja pirkti mopedo. Kai nusipirko, paprašė žmonių, kad jie su tralu atvežtu tą mopedą iki Ukmergės. Už mopedą mokėjo 500 Eur, nors sutartyje nurodyta 300 Eur suma – taip buvo parašyta tam, kad pardavėjui nereikėtų mokėti mokesčių. Po visų pirkinių jam liko gal 200 Eur. Visus likusius pinigus išleido benzinui, mopedo dalims. Kai policija sulaikė Ernestą, pas jį rasti vos 5 Eur ir 5 ct.

Savo elgesį Ernestas naiviai aiškino noru pasivažinėti mopedu, mat draugui visą vasarą padėjo ardyti mopedus.

Galbūt tai tik detalė, bet įdomi: motociklą „Znen“ (jis byloje dar vadinamas mopedu, motoroleriu) pardavusiam širvintiškiui nepilnametis pasakė, kad apiplėšė parduotuvę ir už tuos pinigus įsigijo motorolerį. Tačiau pardavėjas pamanė, kad Ernestas juokauja.

Už tris alkoholinių gėrimų vagystes teismas nepilnamečiui skyrė po 6 mėnesius laisvės atėmimo, o už pinigų vagystę – 9 mėnesius. Paskirtas bausmes subendrinus iš dalies jas sudedant, Ernestui skirta subendrinta laisvės atėmimo 1 metams 9 mėnesiams bausmė. Ji sumažinta trečdaliu – iki 1 metų 2 mėnesių, bet šią bausmę subendrinus su ankstesnėmis, skirta galutinė laisvės atėmimo 2 metams 8 mėnesiams bausmė. Jei kalėjimo durys neprasivers anksčiau, į laisvę Ernestas grįš būdamas pilnametis ir jau bent tris kartus teistas.

Teismas konfiskavo nepilnamečio įsigytą ir jam faktiškai priklausantį motociklą „Znen“, kuriam įsigyti, kaip jis pasigyrė, apiplėšė parduotuvę…

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 22 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top