Alkoholio kontrolės įstatymas vagystei – ne barjeras

2011-ųjų sausį tuomet širvintiškiu buvęs Mindaugas D. buvo teisiamas dar tik antrą kartą – už vagystę jam buvo skirta 6 mėnesių viešųjų darbų bausmė, kuri po metų Širvintų rajono apylinkės teismo nutartimi buvo pakeista į 40 parų arešto bausmę. Po dvejų metų, 2014-ųjų sausį, už kitą vagystę Mindaugui D. jau buvo skirta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė.

Nuo tų laikų nutekėjo daug vandens. Per dvylika metų buvęs širvintiškis jau išklausė trylika jam skirtų nuosprendžių, daugiausia už vagystes ir sukčiavimus. Pastarąjį kartą 16 parų areštas skirtas Vilniaus miesto apylinkės teisme už viename prekybos centrų įvykdytą vagystę.

Gal ir neprimintume buvusio širvintiškio tolesnių nuotykių, jei ne pikantiška detalė. Nutaręs apsivogti prekybos centre, buvęs širvintiškis Mindaugas D. pademonstravo ypatingą išrankumą, kuris gimtajam kraštui gėdos, ko gero, nepadarytų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad Mindaugas D. šių metų kovo 31-osios vėlų vakarą, apie 21.32 val, taigi – kai alkoholiu pagal mūsų šalyje galiojančią tvarką jau nebeprekiaujama, parduotuvėje iš lentynos paėmė vieną puslitriinį butelį viskio „Jack Daniel‘s Honey“, vieną 0,7 litro talpos butelį viskio „Jack Daniel‘s“, keturis puslitrinius butelius viskio „Monkey Shoulder“ ir išėjo pro įėjimą nesumokėjęs už minėtas prekes. Mindaugas D. parduotuvei padarė „nedidelės vertės“ bendrą 158,18 Eur žalą.

Teisiamojo posėdžio metu apklaustas kaltinamasis savo kaltę dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo pagal kaltinime nurodytas aplinkybes pripažino visiškai. Na, jis nesiteisino, sakykime, kad vogė, nes pagal Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatas tokiu metu parduotuvėje alkoholio nusipirkti nebegalėjo. Besigailėdamas dėl nusikalstamos veikos, jis aiškino tuo metu vartojęs psichiką veikiančias medžiagas, dėl to ėjo vogti, nes reikėjo pinigų karfentaniliui.

Mindaugas D. sakė iš anksto suplanavęs įgyti prekių, kurias galėtų parduoti Kalvarijų turguje. Jis pagrobė iš parduotuvės lentynos visus tuos alkoholinių gėrimų butelius su apsaugos žymekliais. Prekes pardavė Kalvarijų turguje, tačiau negali tiksliai pasakyti, už kiek jas pardavė.

„Tai, kad Mindaugas D. daug kartų teistas ir baustas už svetimo turto pagrobimą, įskaitant ir administracine tvarka, tačiau savo elgesio modelio nekeitė, rodo, jog jam taikytos valstybės prievartos priemonės nedarė absoliučiai jokio poveikio ir neprivertė kaltinamojo įvertinti savo elgesio neigiamas pasekmes bei pakeisti gyvenimo būdą,“ – nusprendė teismas ir paskyrė sankcijoje numatytą ir prokuroro pasiūlytą griežčiausią bausmės rūšį – areštą, kurio dydis nustatytas artimas šios bausmės rūšies, skiriamos už baudžiamąjį nusižengimą, vidurkiui.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top