Paplūdimys vilios ne tik širvintiškius

 Kol kas žiema sustabdė paplūdimio įrengimo darbus.

Kol kas žiema sustabdė paplūdimio įrengimo darbus.

Projektas „Atsinaujinimo ir plėtros keliu“

Širvintų gyventojai, ypač vaikučiai, nekantriai laukia ateinančios vasaros. Ir, žinoma, karštos. Kad galėtų mėgautis naujai įrengto Širvintų „marių“ paplūdimio malonumais. Iki šiol širvintiškiai neturėjo tinkamų sąlygų leisti laisvalaikį miesto tvenkinio paplūdimyje, nes jis buvo ganėtinai apleistas. O daugiau tinkamų vietų maudytis ir turiningai leisti karštas dienas prie vandens mieste nėra. Nebuvo ir, ko gero, ilgai nebūtų buvę galimybių ką nors pakeisti, jei ne projektas „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“. Tiesa, jis buvo pradėtas vykdyti rudenėjant, tad, savaime suprantama, subjurus orams, darbus teko atidėti kitiems metams.

Projektas finansuojamas iš ES struktūrinių fondų, pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Veiksmų programos prioritetas „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“. Bendra projekto vertė – 564 350 Lt,  iš kurio 479 697 Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.ES logotipas g

Vykdant šį projektą paplūdimio teritorija suskirstyta į atskiras funkcines zonas: poilsio, maudymoi ir sporto. Poilsio zonoje bus suoleliai, įrengtas parkelis.

Maudymosi zonoje poilsiautojai galės kaitintis ant atnaujintos smėlio dangos, bus įrengtas triaukštis šokinėjimo į vandenį bokštas, čiuožykla į vandenį.

Sporto zonoje bus tinklinio aikštelė, vaikų žaidimų aikštelė, sūpynės. Nuo paplūdimio iki tilto bus nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takas (apie 500 m).

Kol leido oro sąlygos, buvo jau daug kas padaryta: sumontuoti vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai, pradėtas tiesti dviračių ir pėsčiųjų takas nuo paplūdimio tilto link. Į paplūdimį privežta smėlio, atlikta nemažai kitų darbų. Tačiau dar daug ką nuveikti teks pavasarį.

Įgyvendinus šį projektą ir įrengus paplūdimį prie Širvintų tvenkinio, bus tinkamai naudojami rekreaciniai ištekliai, skirti viešojo turizmo infrastruktūros plėtrai. Bus sudarytos palankesnės sąlygos aktyviam poilsiui Širvintų rajone. Projektas prisidės prie Širvintų miesto patrauklumo didinimo. Tai, žinoma, padės pritraukti ir turistus. O didėjantis turistų srautas sąlygos paslaugų plėtrą, verslo galimybes turizmo sektoriuje. Visa tai prisidės prie ekonominės situacijos gerinimo Širvintų rajono savivaldybėje.

Aldona Bareckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

7 Atsakymai į “Paplūdimys vilios ne tik širvintiškius”

 1. As. parašė:

  Apskritai manau ir be plezo galetumet kanors padaryti jaunimui. Juk jokios kitos pramogos niera. Ka jaunimui viekti ziema? O ka vasara? Bent jau galetumet koki sporto kompleksa, boulinga, ar picerije padaryti. Manau butu 1000 kartu geriau nei jusu tie miesto grazinimo projektai… O plezas tai dalis is tikruju eina ten gerti… Ir eis. Nemanau kad ten ilgai isliks vaikams zaidimu eikstele, nes buvo pastatyta kazkada prie norfos ir po poros menesiu liko liekanos!!! Tikrai jaunimas sitam mieste ilgai neuzsiliks. Kadangi esu tokio amziaus tai puikiai zinau… Geriau daugiau jaunimo nuomoniu klauskite nei savo nuojauta mastykyte… Beje kaip tik Atzalyno mokykloje vyko toks projektas buvo pristatyta kas turetu buti pastatyta per 10 ar 5 m. Tai gal galetumete pranesti kas bus pirmiausia?

 2. jauna parašė:

  Patarčiau pakeisti požiūrį i jaunus žmones, nes jau eilę metų jauni pagal galimybes, kurias, deja, patys ir susikuria, randa ką veikti paplūdimyje ir be „gerimo“. Jei apsilankytumėt, pamatytumėt, kaip smagiai žaidžiamas tinklinis ar TIESIOG pliuškenamasi vandenyje, BET kai nesilankote, nes turit tam tikrus stereotipus apie jaunus žmones, tai ir šnekat, kas papuola. O jei kas 100tasis ir kabinejasi, tai vien dėl to išankstinio nusistatymo, kuris, manau, yra pajaučiamas.

 3. dar parašė:

  reikes policijos, mediku posto ir gelbetoju tarnybos su keturaciais

 4. rupestis parašė:

  nieko negali pabaigti iki galo tvarkingai

 5. -* parašė:

  pritariu Rimai. Ko ten eiti ir ieskoti kad kas prikibtu.

 6. Rima parašė:

  Niekas cia nieko netrauks. Plezas bus padarytas upelio pijokaujanciam ir nedirbanciamj aunimeliui, kurie gerdami alu per dienas kabinesis prie zmoniu ir niekas ju suvaldyt negales. Vien del sios priezasties ten nesilankau.

 7. xxx parašė:

  Taip ir matau kaip į mūsų pliažą veržiasi vilniečiai,kauniečiai ir kiti užsienečiai.Tik ar bus darbai pabaigti?Kiek projektų pradėta nei vienas nepabaigtas.Nėra gero šeimininko rajone,kuris galvoja apie žmonių gerovę, one apie savo naudą.

Comments are closed.

scroll to top