Rinkimai parodė, kad yra trys Lietuvos

Nuotr. iš archyvo

Sekmadienį įvykę Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai parodė, kad yra trys Lietuvos. Beveik visoje Lietuvoje pirmojo turo nugalėtoju tapo šiuo metu Prezidento pareigas einantis Gitanas Nausėda, o daugelyje regioninių savivaldybių jis surinko daugiau kaip pusę balsų ir šių gyventojų simboliškai jau dabar pasirinktas vadovauti Lietuvai dar penkerius metus.

Aišku, sakyti „op“ teks tik po antrojo turo, į kurį pateko jis ir jau gerai pažįstama oponentė Ingrida Šimonytė.

Regionuose ignoruota ir tik didmiesčių į antrąjį turą deleguota premjerė Ingrida Šimonytė patyrė savotišką fiasko, jei šiųmečius rezultatus lygintume su tuo, kas buvo 2019 metais. Tada laimėjusi pirmą turą, Šimonytė dabar pirmauja tik Vilniaus miesto ir užsienio rinkimų apygardoje ir šia prasme nusileidžia Eduardui Vaitkui, pirmaujančiam Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse.

Tai tik patvirtina pastebėjimą, kad Vilnius ir likusi Lietuva – dvi skirtingos sąvokos.

Lietuviškuoju Tomaševskio pakaitalu kai kurių laikomas Vaitkus parodė, kad vis dar gyva ir trečioji Lietuva, gyvenanti nostalgija sovietiniam „rojui“ ir smarkiai paveikta Kremliaus propagandos. Simpatijos Vaitkui jaučiamos ir pietinėje rajono dalyje, kur tradiciškai balsuojama už Tomaševskio skleidžiamas idėjas. Sakyti, kad už šios krypties idėjas balsuoja lenkai, neapsiverčia liežuvis, nes jau seniai akivaizdu, kad su vakarietiškos krypties pulsu Varšuvoje tai neturi nieko bendro. Akivaizdus čionykščių gyventojų orientyras – Minskas, Maskva, nors ir kaip išmaniai dangstomasi lenkiškumo etikete.

Medžiukų rinkimų apylinkėje už Eduardą Vaitkų balsavo 49 rinkėjai (15,51 proc.), Kielių apylinkėje – 22 (11,22 proc.), Alionių – 19 (10,98 proc.). Nustebino vileikiškiečiai: 15 jų balsus atidavė už Vaitkų. Vileikiškių rinkimų apylinkėje šio kandidato pasiektas 8,62 proc. rodiklis „šluosto nosį“ šiaip Tomaševskininkams simpatizuojantiems Šiaulių rinkimų apylinkės rinkėjams. Čia Vaitkus surinko tik 8 balsus (4,10 proc.).

Surinkęs 17 balsų (7,46 proc.), Vaitkus sulaukė simpatijų ir Bartkuškyje, o daugiausia balsų už jį atiduota Širvintose: kartu sudėjus abi apylinkes, miesto gyventojai šiam kandidatui sudėjo 177 iš 440 rajone gautų balsų. Vis dėlto Vaitkaus gauti 8,51 proc. nuo galiojančių biuletenių (čia ir kitur skaičiai pateikiami pagal šį rodiklį) tik atspindi bendrą situaciją šalyje ir orų neužsako, nors ir viršija už jį atiduotų balsų šalyje rodiklį (7,33 proc.).

Kalbant apie kitus kandidatus, Gitanas Nausėda Širvintų rajone gavo 4096 balsus (54,11 proc., Lietuvoje – 44,10 proc.), Ingrida Šimonytė – 1026 (13,55 proc., Lietuvoje – 19,86 proc.), Ignas Vėgėlė – 901 (11,90 proc., Lietuvoje – 12,37 proc.), Remigijus Žemaitaitis – 723 (9,55 proc., Lietuvoje – 9,25 proc.), Dainius Žalimas – 197 (2,60 proc., Lietuvoje – 3,55 proc.), Giedrimas Jeglinskas – 95 (1,25 proc., Lietuvoje – 1,36 proc.), Andrius Mazuronis – 92 (1,22 proc., Lietuvoje – 1,38 proc.).

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)

1 Atsakymas į "Rinkimai parodė, kad yra trys Lietuvos"

  1. Širvintiškis Vaclovas parašė:

    Na jo, jei mes džiaugiamės, kad rajone ilgas ir gražus chocholų šmurlio laižytojas surinko daugiausis balsų tai rodo, kad avinų banda tajone yra gausi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top