Vytautas Kalesnikas

Tarp geriausiųjų

Vilniaus apskrities gyvulių sėklintojų reitingo lentelės lyderis - Vytautas Kalesnikas

Vilniaus apskrities gyvulių sėklintojų reitingo lentelės lyderis - Vytautas Kalesnikas

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad Lietuvoje gyvulių sėklinimo paslaugas teikia 368 sėklintojai, kurie gyvulius sėklina pas ūkininkus, žemės ūkio bendrovėse bei pas smulkius gyvulių laikytojus. 67 ūkininkai savo ūkio gyvulius sėklina patys.

Daugiausiai sėklinami galvijai, kiaulės, rečiau avys ir ožkos. 2016 metais apsėklinta per 320 tūkstančių galvijų.

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba pernai reitingavo visus respublikoje dirbančius sėklintojus. Balai buvo skiriami už sėklintojų atliekamų darbų kokybę, naudojamą inventorių ir priemones, kvalifikacijos kėlimą, atliktų darbų apskaitos vedimą ir kt. Skaityti daugiau »

Veterinarijos gydytojo darbas – ir hobis, ir gyvenimo būdas

Dėl šeimininko dėmesio energingai kovoja du bigliai.

Dėl šeimininko dėmesio energingai kovoja du bigliai.

Netrūksta Širvintų rajone žmonių, kurie augina gyvulius. Prižiūrint keturkojus, dažnam tenka susidurti ir su augintinių sveikatos bei priežiūros problemomis. Tokiu atveju dažniausiai kreipiamasi į arčiausiai esantį veterinarijos gydytoją. Kas kitas, jei ne veterinaras, suskubs į pagalbą karvei ar arkliui sunegalavus, pakonsultuos, kaip užauginti sveiką ir žvalų augintinį, patars, kokių vitaminų jam būtina duoti. Į Šešuolėlių I kaime gyvenantį veterinarijos gydytoją Vytautą Kalesniką kreipiasi ne tik aplinkinių kaimų žmonės, bet ir Alionių bei Širvintų seniūnijų gyventojai. Pagalbos sulaukusių kraštiečių teigimu, veterinaras Vytautas yra prisišaukiamas žmogus. Jis pagelbėti, karvei sunegalavus, atskuba bet kuriuo paros metu. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos