Valentinas Kuročkinas

„SkyWay“ komandoje esantis širvintiškis jau mato realius projektus

Viršuje – greitaeigis 6 vietų, apačioje – „lėtasis“ 48 vietų „UniBus“.

Lygiai prieš metus rašėme apie širvintiškį Valentiną Kuročkiną. Jį likimo keliai suvedė su verslininku iš Rusijos Anatolijumi Junickiu, kuris mūsų šalyje pirmiausia išgarsėjo po tai, kai Šiaulių miesto savivaldybė nutraukė su juo sudarytą sutartį šiame mieste planuoto kurti dangaus transporto „SkyWay“ projektavimo ir testavimo parko. Buvo motyvuota tuo, kad Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje, santykinai netoli NATO karinės bazės, planuojamas parkas gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Skaityti daugiau »

„Dangaus traukiniai“ – realybė ar mitas?

Širvintiškis Valentinas Kuročkinas ir projekto „SkyWay“ vadovas Anatolijus Junickis.

Širvintiškis Valentinas Kuročkinas ir projekto „SkyWay“ vadovas Anatolijus Junickis.

Jeigu mėgstate mokslinę fantastiką, tada tikrai žinote, kaip atrodys ateities miestas. Tarp blyksinčių dangoraižių nutiestais lynais aukštai virš žemės be garso „varinės“ keleiviniai ir krovininiai vagonai arba tiesiog bus nutiesti vamzdžiai, kuriais žmonės skries iš vieno taško į kitą, ir viskas bus labai švaru ir ekologiška. Ar seniai pasaulyje pasirodė pirmieji traukiniai, automobiliai ir lėktuvai? Tikrai ne, tačiau su jų didele nauda iškilo pavojus, jog žemę gali ištikti ekologinė katastrofa. Klimato pokyčius jaučiame jau šiandien. Internetiniame puslapyje technologijos.lt rašoma, kad „automobiliai – tokie, kaip juos suvokiame dabar – išnyks per artimiausius 20 metų. Skaityti daugiau »

Pasigenda žmonių laisvumo, geros nuotaikos, šypsenų…

„Aš laimėsiu, gal ne iš karto, bet tikrai ir užtikrintai“, - sako Valentinas.

„Aš laimėsiu, gal ne iš karto, bet tikrai ir užtikrintai“, - sako Valentinas.

Emigracija palietė daugybę Lietuvos šeimų. Ne išimtis – ir Širvintos. Nemažai jaunų širvintiškių laimės ieško Anglijoje, Norvegijoje, Švedijoje… Vieni jų išvyksta su šeimomis, įsitvirtina ilgesniam laikui, kiti tik apsižvalgo ir po neilgų potyrių grįžta į savo kraštą – nugali tėviškės ir artimųjų ilgesys. Gražvydas Visockas, Mykolo Romerio universiteto politikos mokslų studentas, kalbina širvintiškį Valentiną Kuročkiną, kurį laiką gyvenusį Švedijoje.   Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos