Trys Karaliai

Kai „karalius“ užgrojo akordeonu, sunki ligonė visiems parodė, kad dar nepamiršo šokių judesių…

„Trys Karaliai“ vienoje iš aplankytų sodybų.

„Trys Karaliai“ vienoje iš aplankytų sodybų.

Pagal šiais laikais paplitusią versiją, gimus Jėzui Kristui ir danguje suspindus žvaigždei, jį aplankė trys Rytų karaliai, ir kiekvienas iš jų atnešė jam po dovaną. Iš tiesų Naujajame testamente rašoma, jog į Jeruzalę atvykę išminčiai iš Rytų – jie ieškoję maždaug dvejų metų berniuko, kuriam gimus danguje įsižiebė žvaigždė, judėjusi per dangų ir vedusi juos link Jėzaus Kristaus namų.

Rytuose yra manoma, jog išminčių buvo dvylika, tačiau, kadangi dovanos buvo trys, kituose kraštuose paplito nuomonė, jog trys buvo ir išminčiai. Karaliais jie pradėti vadinti tik viduramžiais. Skaityti daugiau »

Trijų Karalių svita Jauniūnų krašte džiugino ir seną, ir mažą

Netikėti, bet labai malonūs svečiai Juozo Andriukaičio šeimoje.

Netikėti, bet labai malonūs svečiai Juozo Andriukaičio šeimoje.

Trys Karaliai – šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trijų Karalių svita sugužėjo į „Linksmųjų močiučių“ ansamblio vadovės Danutos Stundienės kiemą.

Trijų Karalių svita sugužėjo į „Linksmųjų močiučių“ ansamblio vadovės Danutos Stundienės kiemą.

Jau septintus metus Jauniūnų krašte tęsiama tradicija per Tris Karalius lankyti ir sveikinti šių apylinkių žmones.

Tradicijos iniciatorius ir puoselėtojas Petras Žygis, persirengęs Karaliumi, drauge su palyda – Kamilės Žygis į pagalbą pasikviestų keletu Maišiagalos bažnyčios choristų, ir šiemet Šiaulių, Antanėlių, Salų, Jauniūnų kaimuose ir Maišiagaloje aplankė nemažai šeimų, vienišų senukų, neįgalių žmonių.

Giedodama Kalėdų giesmes, sveikindama su šventėmis ir linkėdama sėkmės, sveikatos, Trijų Karalių svita kiekvienoje aplankytoje troboje paliko lauktuvių – saldainių, vaisių, šventų paveikslėlių, o ant durų staktų užrašė Trijų Karalių inicialus, kad namai būtų apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Kiekvienam aplankytajam buvo surastas palinkėjimas, padrąsinantis, paguodžiantis žodis. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos