Daiva Puzinienė

Kolekcionavimas – pomėgis, liga ar gyvenimo būdas?

Susitikimo metu kavinėje „Terasa“ Daiva Puzinienė pristatė keletą savo albumų su pašto ženklais.

Susitikimo metu kavinėje „Terasa“ Daiva Puzinienė pristatė keletą savo albumų su pašto ženklais.

Ir šiandien dar kartais atmintyje iškyla vaizdai iš vaikystės: ant kambario grindų išdėlioti spalvoti, peršviečiami ir ne, su paprastais ir įmantriais užrašymais bei piešiniais popieriukai nuo saldainių. Juos reikėdavo gražiai su lygintuvu išlyginti ir sudėlioti į tam skirtą dėžutę. Bėgant laikui popieriukus nuo saldainių rinkti tapo nebesolidu. Eilė atėjo degtukų dėžučių etiketėms, paskui – tuštiems pakeliams nuo cigarečių, pagaliau – monetoms…

Prisipažinkite, jog vaikystėje beveik kiekvienas patyrėme „kolekcionavimo“ karštligę. Tradicines kolekcijas sudaro monetos, banknotai, pašto ženklai, krepšinio kortelės. Sunku patikėti, ką šiandien dar renka kolekcionieriai. Skaityti daugiau »

Tebūna laimingi Ožkos-Avies metai

Avytės mėgsta pasmaguriauti tiesiai iš Daivos ir Česlovo rankų.

Avytės mėgsta pasmaguriauti tiesiai iš Daivos ir Česlovo rankų.

Važiuojat keliu nuo Žemųjų Viesų Širvintų link, dešinėje kelio pusėje dėmesį patraukia didelė kūdra ir iki pat netoliese stovinčio namo taisyklinga vora išsirikiavusios sidabrinės eglaitės. Vasarą šalia sodybos besidriekiančioje pievoje dažnai ganosi didelis būrys avių. Jas augina Česlovas ir Daiva Puzinai. Iš meilės Daivai Česlovas paliko savo gimtinę – senąją Lietuvos sostinę Kernavę ir persikėlė gyventi į Širvintas. Avis šeima pradėjo auginti prieš gerus dešimt metų. Besisvečiuojant Puzinų sodyboje Česlovas iš tvarto fotosesijai atnešė prieš parą gimusius tris nuostabaus grožio mekenančius ėriukus, o Daiva labai nerimavo, kad tokius mažiukus perpūs vėjas ir jie gali susirgti.

– Pagal kinų kalendorių nuo 2015 m. vasario 19 d. prasidės Žaliosios medinės Ožkos metai, o pagal japonų – Avies. Ar ne laikas būtų avis pakeisti į ožkas?

– Šiaip tai nieko neturiu prieš ožkas, tačiau, matyt, ne veltui liaudyje sakoma: „Neturėjo boba vargo – įsigijo ožką…“ Pirmiausia, su avimis mažiau darbo. Jų ganyti nereikia, jos pačios išeina į ganyklą pro vartus ir grįžta pačios. Vasarą tik vandens reikia parūpinti, ir… viskas, o ožkas, kaip žinote, dar ir melžti reikia. Mūsų avims nei piemens, nei sargo samdyti nereikia, nes šias pareigas puikiai atlieka kalė Rokė. Ji prie avių nieko svetimo neprileidžia. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos