Už širmos. Susipažįstame kaskart kitokiose erdvėse

Edukacinį renginį „Už širmos“ vedė Rimantas Driežis.
Vilniaus „Lėlės“ teatro režisierius, aktorius ir dailininkas Rimantas Driežis leido mokiniams įsijausti į lėlininko vaidmenį.

Jau aštuonerius metus Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė draugauja su Ukmergės „Ryto“ specialiąja mokykla. Susitinkame kiekvieną rudenį, kartu pažymime Tarptautinę tolerancijos dieną akcentuodami draugystę ir vienas kito pažinimą. Į pagalbą ir toliau tęsti užsimezgusių santykių grandinę atskubėjo Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka. Surengtas edukacinis renginys „Už širmos“.

Lapkričio 12 d. vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė, projekto „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ koordinatorė, vėl pakvietė atžalyniečius ir ukmergiškius drauge dalyvauti edukaciniame užsiėmime. šį užsiėmimą „Už širmos“ vedė ir lėlių teatro užkulisius atvėrė Vilniaus „Lėlės“ teatro režisierius, aktorius ir dailininkas Rimantas Driežis.

Režisierius supažindino su lėlių teatro istorija, siekiančia ne vieną šimtmetį. Jis papasakojo apie šešėlių teatrą, supažindino ir pristatė vaikams „popieriaus teatrą“ – mirioramą. Miriorama – tai judanti knygos panorama. Šiuo būdu R. Driežis parodė dokumentinį filmą apie lietuviškus nykštukus ir lietuvišką liną. Aktorius papasakojo ir parodė mokiniams pirštinines, lazdelines lėles, marionetes ir fantošus. Jis leido patiems įsijausti į lėlininko vaidmenį, išradingai ir įtaigiai atsakinėjo į užduodamus suktus vaikų klausimus.

Šioje teatro paskaitoje dalyvavo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 7A klasė su auklėtoju Tomu Labanausku ir socialine pedagoge Renata Gasparavičiene. Taip pat atvyko Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos ugdytinių būrys su mokytoja Nijole Silevičiene ir mokyklos socialine pedagoge Regina Krikštaponiene.

Teatro paskaitoje dalyvavo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 7A klasės mokiniai ir Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos ugdytiniai.

Kartu su ukmergiškiais dėkojame Lolitai Pliukštienei ir visoms Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos bibliotekininkėms, suradusioms galimybę mums – labai skirtingiems – pabūti kartu, leidusioms ne tik per dailę, knygą, bet ir per teatrą pažinti ne tik mus supančią aplinką, bet ir vienam kitą.

Renata Gasparavičienė
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos socialinė pedagogė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+