Sveikatingumo ir kūrybinės raiškos savaitė

Rugsėjo 28 d. – spalio 1 d. Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ vyko sveikatingumo ir kūrybinės raiškos savaitė „Moliūgas ir jo draugai“. Tikslas – ugdyti vaiko poreikius sveikai gyventi. Visos savaitės metu, per įvairias veiklas, vaikai įgijo žinių ne tik apie sveiką gyvenseną, bet ir patyrė pažinimo ir kūrybos džiaugsmą, panaudojo turimas žinias bei spontaniškai kilusias originalias idėjas kūryboje, bandė atskleisti vis kitokias „Sveikatos šalies“ paslaptis.

Vaikai rinko informaciją apie uogas, kuriose yra daug naudingų medžiagų ir vitaminų, analizavo jų savybes, degustavo įvairias uogienes. Gėrė kvapnias vaistažolių arbatas, bandė jas atskirti iš kvapo, skonio, minė mįsles, kūrė įvairius darbelius iš uogų.

Trečiadienį, rudeniniais lapais pasipuošusiame darželio kieme (Vilniaus g. 55), šurmuliavo Rudenėlio šventė. Atskubėjęs dėdė Rudenėlis visus kvietė keliauti rudenėlio takeliu. Visų grupių vaikučiai pradžiugino nuotaikingomis dainelėmis bei šokiais, žaidė judriuosius žaidimus.

Ketvirtadienį praūžė, pralėkė Rudenėlio šventė ir Jaunimo g. 16. Grupių pedagogai kartu su meninio ugdymo mokytojomis surengė smagią rudens pramogą.

Paskutinė sveikatingumo ir kūrybinės raiškos savaitės diena – daržovių diena. Vyko pokalbiai apie daržoves, jų savybes. Kad daržovės būtų patrauklesnės, iš jų vaikai kūrybiškai gamino užkandžius, mišraines. Atsakingai daržoves plovė, skuto, tarkavo, pjaustė. Net patys mažiausieji salotas plėšė nepamiršdami paragauti. Visur virė rimtas darbas – vaikai patys tapo maisto ruošėjais ir degustatoriais.

Savaitė buvo „skani“, linksma, įdomi ir labai naudinga.

Violeta Rinkevičienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top