Širvintų meno mokykloje mokiniai kūrė tolerancijos miestą

2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Tarptautinė komisija kvietė švietimo įstaigas, pasitelkiant šių metų simbolį, atlikti kūrybinius darbus, realaus arba įsivaizduojamo tolerantiško miesto kūrimą, taip pat kalbėti apie savo miestą, gyvenamą vietovę – padiskutuoti ar yra pastebima, atkreipiamas dėmesys į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus.

Šiais metais prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir Širvintų meno mokykla. Tik mokykloje šiam tikslui buvo skirta visa savaitė. Muzikos skyriuje mokytojai su mokiniais kalbėjosi apie toleranciją muzikos pasaulyje. Pamokų metu su mokiniais buvo aptariama skirtingų stilių muzika, avangardiškoji muzika, skirtingų šalių liaudies muzika. Mokytojai su mokiniais diskutavo apie tai, kaip svarbu gerbti kiekvienos šalies autentišką kultūrą, muziką, kalbą, liaudies dainas ir šokius. Aptarti ir tokie svarbūs renginiai, kaip Dainų šventės, kuriose susirenka moksleiviai, studentai, mokytojai iš įvairių šalių. Nepamirštas liko ir Širvintų krašto folkloras: dainos, sakmės, pasakos be galo. Mokiniai klausėsi, mokėsi ir dainavo dainą „Širvinta“. Susipažino su šios dainos autoriais.

Spalvoti tolerancijos miestai gimė Dailės skyriuje. 4 ir 6 klasės mokiniai kūrė keramikinį pano. Pirmokai savo miestams skyrė pačias gražiausias spalvas, o vyresnių klasių mokiniai kūrė savitus, originalius miesto vaizdinius.

Kiekvieną dieną mokinius pasitikdavo stendas, skirtas Tolerancijos dienai. Be pagrindinės informacijos apie tai, kas yra tolerancija ir kaip mes ją suprantame, mokiniams buvo skiriamos ir užduotys namuose. Pavyzdžiui antradienio užduotis buvo skirta visai šeimai: reikėjo pagaminti vakarienę ir pasikalbėti apie įvairius maisto skonius bei toleranciją prie stalo.

Tolerancijos savaitės metu aptarėme daug svarbių dalykų. O svarbiausia supratome, kad tolerancija yra reikalinga visur: ir mokykloje, ir gatvėje, ir prie stalo, ir rungtynėse, ir tiesiog bevartant nuotraukų albumą. Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą minint Tolerancijos dieną.

Tarptautinės komisijos duomenimis, šiais metais prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 1300 švietimo įstaigų. Džiaugiamės, kad buvome šios gražios statistikos dalimi. Būkime tolerantiški vieni kitiems ir skleiskime gerų emocijų virusą.

Vaiva Redeckienė
Neformaliojo švietimo centro metodininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top