+

Širvintose apsilankė rašytojas Vytautas Račickas

Vytautas Račickas

Vytautas Račickas

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Edukacinės kūrybinės dirbtuvės „Nuo rašto iki knygos“ vaikams Širvintų rajono bibliotekose“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Bibliotekoje vyko Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos sveikatinimo programos „Saugios pertraukos“ renginys „Tu man gražus kitoks“, skirtas Tolerancijos dienai. Renginį vedė progimnazijos socialinė pedagogė R. Gasparavičienė.

Šiame renginyje dalyvavo „Atžalyno“ progimnazijos 6A klasė ir jos vadovas Tomas Labanauskas bei dailės mokytoja Jolita Jurkevičiūtė. Atvyko ir ilgamečiai progimnazijos draugai iš Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos, kuriuos palydėjo socialinė pedagogė Regina Krikštaponienė ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Silevičienė. Joje ugdomi vaikai, kurių likimas neapdovanojo puikia fizine ir dvasine sveikata.

Moksleiviai pasiruošė: perskaitė V. Račicko apsakymų knygą „Geriausias draugas“, iliustravo labiausiai patikusius apsakymus ir susitikimo metu nutarė iliustracijas pademonstruoti, aptarti, pasidžiaugti.

Renginyje dalyvavo ir rašytojas Vytautas Račickas. Rašytojas buvo nustebintas ir sužavėtas 6A klasės mokinio, respublikinio mokinių skaitovų konkurso nugalėtojo Nojaus Kralikevičiaus socialinės akcijos „Tu man gražus kitoks“ pristatymu. Nojus akcentavo, kad rašytojo apsakymai padėjo suprasti, jog svarbiausia būti tokiems, kokie esame, priimti vienas kitą, mylėti savo artimą. Įdomiausia tai, kad daugelis atsakymų į mums rūpimus klausimus glūdi knygose, kurių nevalia pamiršti. „Ir joks kompiuteris, planšetė ar telefonas neturėtų pakeisti knygos, kuri turėtų būti geriausias vaikų draugas“, – skelbė mokinys.

Moksleiviai pristatė piešinius, kuriuose pavaizdavo labiausiai patikusį herojų iš V. Račicko apsakymų knygos „Geriausias draugas“.

Vytautas Račickas padėkojo jungtiniam būriui, surengusiam tokią gausią iliustracijų parodą, ir pats paskaitė ištrauką iš naujausio kūrinio „Juzulio istorijos“ pabrėždamas, kad skaito tai pirmiesiems skaitytojams.

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Susitikimo akimirka

Rašytojas apsilankė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje, kur susitiko su 5-6 klasių moksleiviais. Susitikimą moderavo mokytoja Edita Guščienė, kuri puikiai susipažinusi su Vytauto Račicko kūryba.

Rašytojas perskaitė keletą apsakymų ir eilėraščių iš pirmosios eilėraščių knygelės „Natas Muntus – mano draugas“. Į šią knygelę sudėti eilėraščiai žaismingi, ironiški, pozityvūs, šmaikštūs, rodantys netikėtus požiūrius į pasaulį. „Natas Muntus“ – berniukų literatūros pavyzdys; tai matome iš pavadinimo, kuris nurodo į pagrindinį knygos personažą.

Vytautas Račickas – mylimiausias vaikų rašytojas Lietuvoje. Jo knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketuką. Jo knygos dažniausiai linksmos. Linksmos net ir tada, kai pasakoja ne itin linksmą, kartais net liūdną istoriją.

„Zuikos padūkėlio“, „Šlepetės“, „Berniukai šoka breiką“ ir kitų knygų autorius prisipažįsta, kad jam labai patinka rašyti apie gerokai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. O šalia tų padūkėlių, tų jokūbėlių, mikių ir lukošiukų visuomet būna jų mokytojos, kurios kartais ima ir patenka į keblią ar net komišką situaciją. O juk skaitytojui to tik ir reikia.

Ne vienas vaikas kelią į nuostabų knygų pasaulį atrado perskaitęs bent vieną šio rašytojo knygą.

Į klausimą, kas įkvepia V. Račicką rašyti, jis atsakė: „Vaikų gyvenimas. Ir žinojimas, kad esu labai skaitomas, kad vaikai laukia naujų mano knygų“.

Vienas iš begalės užduotų klausimų rašytojui, kokią knygą jis pasiimtų į negyvenamąją salą, į kurį Vytautas Račickas atsakė, jog tai knyga „Mano vaikystės ledai“, nes šioje knygoje yra jo autobiografinių detalių.

Rašytojas pakvietė visus apsilankyti jo literatūrinių personažų muziejuje, o prie jo knygų išsirikiavo perkančių knygeles eilutė.

Dėkojame už bendradarbiavimą „Atžalyno“ progimnazijos vadovams bei mokytojams, bibliotekininkei Reginai Grinienei.

Projekto vadovė Dalia Taparauskienė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+