Rudens šventė Družuose

Pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos  2023 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 3D-861 „Dėl 2023 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių patvirtinimo“ Družų kaimo bendruomenė, pateikusi projektą, gavo finansavimą projektui „Družų kaimo bendruomenės projektas „Gedimino laiškų istorinės atminties įkvėpis tradicijų ir bendruomeniškumo stiprinimui“. Jį finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. 

Rugsėjo 2 d. Družų kaimo bendruomenės namų kiemelyje vyko šventė, kurią organizavo Družų kaimo bendruomenė. Projekto partneris: Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras.

Družų kaimo bendruomenė jau 21 metųs vykdo savanorišką veiklą. Tai – neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, o bendruomenės veiklos tikslas nėra pelno siekimas.

Projekto metu vyko Rudens šventė. Ji buvo smagi ir tranki. Ši šventė yra tapusi tradicine ir simbolizuoja bendruomenės gyvastį ir ateitį.

Vaikai buvo pakviesti į vaikų erdvę. Družų kaime auga daug mažųjų družiečių, kurie su tėveliais atėjo į šventę.

Smagiai praleistas laikas neprailgo šokinėjant ant batuto. Vėliau  buvo pakviesti į edukacinę taškavimo valandėlę, kurią vedė Družų kaimo gyventoja Sonata Motiejūnienė. Visi kartu nusitaškavo akmenukus, susikūrė knygų skirtukus. Dėkojame Sonatai Motiejūnienei, kuri jau ne pirmą kartą prisideda prie bendruomenės veiklų,  ir jos pagalbininkui Gabrieliui.

Kaip reikia išsikepti duonelę ant laužo, kaip kepdavo dar tada, kai gyveno didysis kunigaikštis Gediminas, parodė ir kepė Ukmergės kultūros centro Krikštėnų skyriaus darbuotojos Dalia Banišauskaitė ir Janina Svetlikauskienė, kurios pristatė „Duonos kepimo ant laužo žarijų” edukaciją.

Vyko ir VšĮ „Vikingų kaimas“ patyriminė edukacija „Gedimino laikai ir laiškai šiuolaikinėjė visuomenėje – laiko ratu“. Edukatoriai: Rusnė ir Mindaugas Korsakai. Jos metu visi galėjo susipažinti su baltų karių apranga, ją pasimatuoti, visi norintys galėjo išmėginti savo jėgas kovoje, kiti galėjo žaisti senuosius stalo žaidimus, pasivaikščioti su kojūkais ar domėtis baltų karių ginkluote. Vyko ir smagi kova, kurios metu buvo išbandyta karinė strategija!

Visi galėjo apsilankyti prekybos palapinėje.

Į šventę atvyko, gražios šventės ir bendruomeniškumo linkėjo Širvintų seniūnijos seniūnė Rima Jasevičienė, Musninkų seniūnijos seniūnė Birutė Jankauskienė. Atvyko ir Širvintų savivaldybės tarybos nariai Julius Jagminas, Kęstutis Jasevičius. Visus susirinkusius pasveikino ir Družų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Taparauskienė.

Šventinį koncertą pradėjo Družų kaimo gyventoja Gabija Karaliūnaitė, kuri atliko savo sukurtą šokį. Susirinkusiems koncertavo: Širvintų kultūros centro Družų filialo vokalinis moterų ansamblis „Svaja“ (vadovė Audronė Burakovienė), Širvintų moterų klubo „Jums“ rytietiškų šokių grupė „Laumenė“ (vad. Laima Dorofejevaitė), Tadas Imbrasas bei jaunieji šokėjai – šeimyninis trio – Gabija Karaliūnaitė, Modestas Smailys ir Luknė Smailytė.

Smagias melodijas dovanojo  Molėtų kultūros centro Videniškių krašto liaudiškos muzikos kapela „Šilas“ (vad. Rytutė Paurienė), Musninkų bendruomenės kapela „Eritmija“ (vad. Tadas Imbrasas). Koncertą vainikavo Monikos Katunskytės ir muzikanto Aido Maniko  pasirodymas. Staigmena tapo ir Dainiaus Viesulo dainos. Renginį vedė Širvintų kultūros centro Družų filialo vedėja Janina Jankauskienė. Dėkojame jai.

Po koncerto vyko naktišokiai.

Renginio metu veikė Nijolės Didžiokienės ir Janės Stravinskienės tapybos darbų ir piešinių paroda, vaikų piešinių paroda „Gedimino laikai vaikų akimis“.

Smagiai susirinkę pasitikome rudenį. Tikimės, kad jis bus mums gražus ir pilnas naujų idėjų.

Dėkojame visiems atlikėjams, visiems, kurie atvyko į šventę. Dėkojame pagalbininkams, kurie prisidėjo, kad šventė pavyktų ir būtų smagi.

Dėkojame kaimynams: Širvintų kaimo bendruomenei „Upė“  ir pirmininkei Ritai Čatrauskaitei,  Musninkų kaimo bendruomenei už nuolatinį bendrabarbiavimą ir buvimą kartu. Dėkojame partneriams: Širvintų kultūros centrui,

Pagrindinis šventės akcentas: Gedimino laiškų metų paminėjimas. „Visiems visame pasaulyje išplitusiems Kristaus garbintojams, vyrams ir moterims“, – šiais žodžiais prasideda garsieji Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškai, kuriais būsimosioms kartoms jis paliko žinią apie Vilniaus, ir kaip miesto, ir kaip sostinės, egzistavimą.

Minint laiškus dažniausiai pabrėžiama juose atsiskleidęs Gedimino atvirumas pasauliui – kalbant dabarties terminais, Lietuvos ūkio plėtros programa: į kraštą kviečiami amatininkai, pirkliai, žemdirbiai. Tai labai svarbu Družų kaimo gyventojams, nes būtina skatinti pilietiškumą, remiantis istorine atmintimi ir patirtimi.

Gedimino laiškų įkvėpti, mes tęsiame jo pradėtus darbus, pasiremdami protėvių sukaupta patirtimi.

Nuoširdus „ačiū” visiems, susivienijusiems bendram darbui, tiems, kurių rankos ir širdys buvo kartu. Dėkojame jaunimui, dėkojame visiems, kurie buvo šalia. Tik drauge esame stiprūs, galime padaryti daugiau darbų.

To ir palinkėkime vieni kitiems: bendrystės, kūrybiškumo, gerų idėjų ir jėgų joms įvykdyti.

Dėkojame visai savanorių komandai, kuri padėjo organizuoti šventę: kartu bet koks darbas pasiseka.

Dėkojame  fantastiškiems žiūrovams, visiems, kas atvyko, padėjo, prisidėjo: kartu mes jėga!!!

… lai lekia Družų šventės traukinys –  iki kitos šventės!!!

Družų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Taparauskienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top