Regos negalią turintys rajono žmonės lankėsi kauniškių spektaklyje

Kasmet regos negalią turintiems žmonėms sudaromos galimybės apsilankyti teatre. Šiomis galimybėmis ne pirmą kartą pasinaudoja ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Širvintų filialo vienijami silpnaregiai ir neregintys gyventojai. Neseniai septyni jų apsilankė Kauno nacionaliniame dramos teatre, kur buvo vaidinamas Friedrich Dürrenmatt dviejų dalių spektaklis „Senos damos vizitas“.

Tai buvo neeilinė diena, kadangi ji buvo skirta būtent akliesiems ir silpnaregiams. Iš visos šalies jų sugužėjo apie du šimtus, tačiau salėje netrūko ir „tradicinių“ žiūrovų. Šie, daugiausia silpnaregių artimieji, lydintys asmenys režisieriaus Aido Giniočio rezultatą matė savo akimis, tuo tarpu daugelis silpnaregių ir aklųjų pasinaudojo garsiniu vaizdavimu, kurį būtų galima net pavadinti sufleravimu. Per ausines buvo pasakoma, kas vyksta scenoje (pavyzdžiui, įėjo kažkuris personažas, išgėrė arbatos, apsirengė paltą, nugriuvo ant grindų ar pan.), tačiau pačius aktorių dialogus gera klausa paprastai nesiskundžiantys aklieji ir silpnaregiai girdėjo be suflerio komentarų.

Beveik tris valandas trukusiame spektaklyje apsilankę širvintiškiai pasakojo, kad vaidinimas jiems patiko. Apsilankiusiems buvo smagu naujai paliesti kojomis nepažintą takelį,išgirsti įgarsintą tekstą, per garsą pajusti spektaklio vaizdą ir pažinti aktorius. O ir spektaklis buvo lengvai suprantamas, puikiai pritaikytas žmonėms su tokia negalia, nesudėtingo turinio.

Spektaklio garsinio vaizdavimo tekstą skaitė Martyna Mačiuikaitė, kuriai tai buvo „pirmasis krikštas“.

Rajono aklieji dėkoja Širvintų rajono savivaldybei, jos Socialinės paramos skyriaus vedėjai Ievai Kananovič, kurių dėka buvo sudaryta galimybė akliesiems ir silpnaregiams apsilankyti teatre, pasinerti į kultūros įvykius. Visi labai dėkingi vairuotojui Henrikui Bagdonavičiui, kurio dėka kelionė į teatrą ir po jį buvo saugi ir daug paprastesnė.

Aldona Urbonavičienė
LASS Širvintų filialo vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top