Populiarios klasikinės muzikos festivalis „Appassionato“ atsisveikino su publika iki kitų metų

„Mettis“

Spalio 6 dieną įvyko paskutinis populiarios klasikinės muzikos festivalio „Appassionato“ koncertas. Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje festivalio uždarymo proga koncertavo šiuo metu vienas ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvų – styginių kvartetas „Mettis“.

2012 metais susibūręs kolektyvas aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Mettis“ yra koncertavęs tokiose prestižinėse salėse kaip Wigmore Hall (Londonas), Konzerthaus (Berlynas), Laeiszhalle (Hamburgas), Washington Galery of Arts (Vašingtonas, JAV), Tel Aviv Museum of Art, YMCA (Jeruzalė), Hotel des Invalides (Paryžius), bei festivaliuose: Montpellier Radio France, Aix-en-Provence, Mecklenburg-Vorpommern, Luberon, Vilniaus festivalyje bei daugybėje kitų.

Kolektyvo nariai – Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas) ir Rokas Vaitkevičius (violončelė) – atliko sudėtingą, tačiau labai šviesią ir kontrastingą programą. Koncertą kvartetas pradėjo nuo amerikiečio kompozitoriaus Philipo Glasso styginių kvarteto „Company“ nr. 2. Kūrinys „Company“ – tai trumpo Samuelio Becketto romano pavadinimas, pritaikytas scenai ir atliktas Fredericko Neumano kaip monologas. F. Neumanas paprašė autoriaus leidimo sukurti originalią muziką šiam monologui, kurią ir sukūrė Ph. Glassas. Minimalistinis, bet kartu teatrališkas ir subtilaus atlikimo reikalaujantis kūrinys puikiai nuskambėjo koncerto pradžioje ir darnus kvarteto skambesys tiesiog užgniaužė kvapą.

Po šiuolaikinės muzikos įžangos nuskambėjo gryna klasika. „Mettis“ atliko vieno iš trijų Vienos klasikų Josepho Haydno styginių kvartetą „Vieversys“ op. 64, Nr. 5. Kūrinys šviesus, pakilus ir iliustratyvus. Ne veltui gavo tokį pavadinimą, nes išties labai priminė vieversėlių čirenimą.

Koncertą vainikavo Roberto Schumanno styginių kvartetas op. 41, Nr. 3, A-Dur. Kūrinyje atsiskleidė vokiečių kompozitoriaus romantiškoji pusė ir galima buvo išgirsti, kaip stipriai ir aistringai jis mylėjo savo žmoną Clarą Wieck. Kvartetas nuskambėjo kaip nedrąsi meilės išpažintis, pilna meilės virpulio. „Mettis“ puikiai perteikė tą romantišką kūrinio dvasią, aistras, kančias ir nedrąsumą, kuriuos įžiebia romantiškas meilės jausmas.

Kalbant apie patį styginių kvartetą „Mettis“, galima tik pasidžiaugti šių jaunų žmonių profesionalumu, subtiliu ir savitu atlikimu bei kūrinių interpretacija. Darnus skambesys, gražus ansamblio tembras ir begalinis atsidavimas jų atliekamai muzikai tiesiog negali nepaliesti klausytojo iki pat jo sielos gelmių.

Evelina Greiciūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top